GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Güzel Sanatlar Lisesinin Türk Müziği Konseri İcra Edildi.

Giresun Güzel Sanatlar Lisesinin Türk Müziği Konseri İcra Edildi.

Giresun Güzel Sanatlar Lisesi tarafından 02 Mart Çarşamba günü saat 19:30’da Vahit Sütlaş Sahnesinde Türk Müziği Konseri düzenlendi.

Konsere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT başta olmak üzere Müdür Yardımcısı Ertuğrul TOSUNOĞLU, şube müdürleri, okul ve kurumlarımızın yönetici ve öğretmenleri ile halkımız yoğun ilgi göstermiştir.

Konser, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği olmak üzere iki bölüm halinde icra edilerek yurdumuzun çeşitli yörelerine ait türküler ve sanat müziği eserleri seslendirilmiştir.

 

Sayın Müdürümüz konser sonrası yaptığı konuşmada; Güzel Sanatlar Lisemizin Müzik bölümüne öğrenci bulmakta zorlanıldığını, velilerimizin akademik başarıya daha çok önem vermesinin, öğrencilerimizin kültürel, sanatsal ve sportif alanlara yönlendirilmesinin önünde engel teşkil ettiğini dile getirdi. Ancak, öğrencilerimizin akademik başarı kadar kültürel ve sanatsal alanlara da yönlendirilmesinin, öğrencilerimizin hem kişisel gelişimlerine hem de yeteneklerine uygun kariyer imkanlarına kavuşmasına, ayrıca; yeni yeteneklerin keşfedilerek Ülkemizin kültür sanat alanındaki insan kaynağının geliştirilmesine ve bu alanlardaki başarılarımıza katkı sağlayacağını belirtti. Sayın Müdürümüz Necati AKKURT, bu açılardan kültürel ve sanatsal faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, konserin organizasyon ve icrasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

 

06-03-201706-03-201706-03-201706-03-201706-03-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.