GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GİRESUN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞI

Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılındaki faaliyetleri içeren yılsonu sergisi düzenlendi.  
GİRESUN HALK EĞİTİMİ MERKEZİ YILSONU SERGİSİNİN AÇILIŞI

Giresun Atatürk Meydanı’ndaki sergi açılışı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve eşi Döndü Akkurt ile İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ün eşi Sabiha Öztürk tarafından gerçekleştirildi. 

Açılış törenine; İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, okul kurum yöneticilerimiz ve diğer kurumlardan daire amirleri ile kursiyerlerin ve halkımızın yoğun katılımı oldu.

Serginin açılışında, Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Harun Karabürk, Merkezin faaliyetlerine ilişkin bilgiler sunarak, bu eğitim öğretim yılında Giresun Halk Eğitim Merkezince 210 kurs çeşitliliğinde, 698 kurs açılarak, 15.296 kursiyere eğitim verildiğini, sergide yer bulan alanların, yıl boyunca düzenlenen kursların % 21’ini, kursiyer sayısının da sadece % 13 ‘ünü kapsadığını ifade etti.

Devamında, Yağlı Boya Resim kursu kursiyerlerinden Tülin ÇİLESİZ de kısa bir konuşma yaparak Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen kursların öneminden, donanımlı ortamından ve hayat boyu öğrenmenin gerekliliğinden, öğrenmenin insanı mutlu eden bir eylem olduğundan bahsederek tüm Giresunluları kurslara katılmaya davet etti.

Sayın Müdürümüz Necati AKKURT törende yaptığı konuşmada; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların üç binin üzerindeki sayıda çeşitliliğe sahip kurslar açabildiğine değinerek, Halk Eğitimi Merkezlerinin toplumun tüm kesimlerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayan kurumlar olduğuna vurgu yaptı. Müdürümüz ayrıca, her mahallede bulunan okulumuzun o mahallenin eğitim merkezi olduğunu, Halk Eğitimi Merkezi kurslarının vatandaşımıza en yakın okullarda açılabildiğini belirterek, halkımızı bu kurslara katılmaya davet ederken, mevcut kurslara katılan kursiyerleri de tebrik etti

Müdürümüz,  serginin organizasyonunda emeği geçen Giresun Halk Eğitimi Merkezi yönetici, öğretmen ve usta öğreticilerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından Müdürümüz Necati AKKURT, en küçük piyano kursiyeri Alara Dikbaş’a ve 81 yaşında okuma yazma öğrenmeye karar vererek kurslara katılan Bayram Güngör’e plaketlerini ve teşekkür belgelerini takdim etti.

Sergi açılışını takiben Sayın Müdürümüz ve beraberindekiler stantları ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

 

23-05-201723-05-201723-05-201723-05-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.