GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Mesleki Eğitim Merkezi’nin Sayın Müdürümüzü Ziyareti

Giresun Mesleki Eğitim Merkezi’nin Sayın Müdürümüzü Ziyareti

Erasmus+ Programı 2017 Teklif Çağrısı döneminde kabul edilen Giresun Mesleki Eğitim Merkezi’nin 43.328 Euro bütçeli, “Karadenizli Gençler Meslekte Yenilikçilik İçin Avrupa Stajında Projesi” yürütülmeye başlanmış olup, proje kapsamında 04-24 Mart 2018 tarihleri arasında Almanya, Macaristan ve Letonya’ya proje hareketlilikleri gerçekleştirilecektir.

 

Bu bağlamda; Giresun Mesleki Eğitim Merkezi yönetici, öğretmen ve öğrencileri proje çalışmaları hakkında yurtdışı hareketlilikler öncesinde bilgilendirmede bulunmak amacıyla Sayın Müdürümüz Necati Akkurt’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette,  Giresun Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İshak Kabadayı, Proje Koordinatörü ve Öğretmen Abdullah Ceylan, Öğretmen Eşref Şahin ile hareketliliğe katılacak çırak öğrenciler hazır bulundu.

 

04-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje hareketlilikleri kapsamında öğrencilerimiz;

 *Güzellik ve Saç bakım hizmeti alanında öğrenim gören 7 çırak öğrencimiz, Almanya’da proje ortağı işletmede bilgisayar destekli cilt bakımı, lazer makine kullanımı ve 3 boyutlu saç stil-kalıcı makyaj tasarımı konularında,

*Elektrik-elektronik alanındaki 7 çırak öğrencimiz, Macaristan’daki proje ortağı kurumun bünyesindeki işletmede yeni teknolojik otomasyon ve PIC programlama konularında,

*Motorlu araçlar teknolojisi alanındaki 7 çırak öğrencimiz de, Letonya´daki proje ortağı meslek okulunun bünyesindeki otomotiv yetkili servis işletmesinde motorlu taşıtların bilgisayarlı sistemlerle arıza tespiti ve bakım-onarımı konularında staj eğitimi alacaklardır. Proje hareketliliklerinin toplam katılımcı sayısı 21 çırak öğrenci, 3 refakatçi öğretmen olmak üzere 24’tür.

 

“Karadenizli Gençler Meslekte Yenilikçilik İçin Avrupa Stajında Projesi “kapsamında hareketlilik öncesi öğrencilere;40 saatlik mesleki hazırlık kursu, 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 20 saatlik kültürel hazırlık, 10 saatlik proje bilgilendirme ve Erasmus+ programı semineri ile Yabancı dil İngilizce (hazırlık eğitimi 30 saatlik günlük İngilizce ve 30 saatlik mesleki ve teknik İngilizce) olmak üzere toplam 60 saatlik eğitim verilmiştir.

 

Ziyarette, Giresun Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İshak Kabadayı kurumu adına, projeleri için kendilerinden desteğini esirgemeyen Sayın Müdürümüz’e teşekkürlerini sundu.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve idarecilerimizi tebrik etti. Öğrencilerimize de, ufuk açacak olan bu 21 günlük staj ziyaretlerinde, iyi bir gözlemci olarak faydalanmaları ve yenilikçi yaklaşımları mesleklerinde uygulamaları önerisinde bulunarak hayırlı yolculuklar diledi.

 

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.