GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Milli Eğitimden Büyük Başarı

Giresun Milli Eğitimden Büyük Başarı

      2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı sonunda yapılan Liselere Giriş Sınavında (LGS) Giresun ilimiz Türkiye 3. olarak büyük bir başarıya imza attı.

      İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU "Göreve geldiğimiz günden itibaren Karadeniz'in incisi Giresun ilimizde eğitimi bir adım ileriye götürmek için yoğun bir çalışma temposu içerisine girdik. Öncelikle eğitimde bulunduğumuz yerin tespitini yaparak nasıl ileriye gidebiliriz sorusuna cevaplar aradık. Bu çalışmayı yaparken Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI'nın büyük desteğini gördük.

    Türkiye 3. sü olmak yarışın bittiğini göstermiyor. Aslında yarış şimdi başladı. Bundan sonra hedefimiz daha ileriye gitmek ve ilimizi eğitimde parmakla gösterilen il konumuna getirmek. Bu amaca ulaşmak için daha çok desteğe ihtiyacımız var. Eğitimin paydaşlarının daha özverili çalışmaları neticesinde inşallah önümüzde ki yıl LGS sınavında bunu da gerçekleştireceğiz.

      Şimdi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nın sonuçlarını bekliyoruz. Oradan da geçen yılın üzerinde bir başarı yakalayacağız.

     Bu başarıdan emeğini ve desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI'na, ilimizin değerli Milletvekillerine, Kaymakamlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul ve kurum yöneticilerine, öğretmenlerimize, eğitimin diğer çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, öğrencilerimizi desteklemekten vazgeçmeyen değerli velilerimize ve bize bu onuru yaşatan sevgili çocuklarımıza teşekkürü borç bilirim."

 

                                                                                                                                                                                             Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.