GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Giresun Öğrencileri Afeti Öğreniyor”

“Giresun Öğrencileri Afeti Öğreniyor”

İl Afet Acil Durum Müdürlüğünce “Giresun Öğrencileri Afeti Öğreniyor” projesi kapsamında bugün Cumhuriyet Ortaokulunda “Afet ve Acil Durum Eğitim Kiti” dağıtıldı.

İlimiz merkez ve ilçelerimizdeki öğrencilerimizde afet bilinci kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılması için Başbakanlık AFAD tarafından yayınlanan “Afet ve Acil Durumlar Eğitim Kiti” kitapçığının dağıtımında konuşan İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan, projeyle ilgili bilgi vererek, yeteri miktarda bastırılan kitapçığın ilimiz merkez ve ilçelerimizdeki ilk ve orta dereceli okullarımızda öğrenim gören tüm öğrencilerimize AFAD ve  Müdürlüğümüz koordinesinde ulaştırılacağını söyledi.

İl Afad Müdürü Topatan, ilimizde AFAD kurulduğundan bugüne kadar okullarımızda, kamu kurum kuruluşlarda görev yapan personellere ve özel sektör çalışanlarına afet ve acil durumlarla ilgili eğitim ve tatbikatlar gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ile diğer katılımcılar sınıflara girerek öğrencilere afet ve acil durum eğitim kitini dağıttılar.           

 

İlçelerimizde de İlçe Kaymakamı, AFAD ve Milli Eğitim yetkililerinin katılımıyla hazırlanan programlar çerçevesinde “Afet ve Acil Durumlar Eğitim Kiti” kitapçığı öğrencilere ulaştırılacak.


18-11-201618-11-201618-11-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.