GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Öğrenme Şenlikleri Coşkulu Başladı

Giresun Öğrenme Şenlikleri Coşkulu Başladı

Giresun Öğrenme Şenliği programı Gazi Caddesinden Atatürk Meydanına Mehter Takımı eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. 

 

“Birlikte Öğrenelim” sloganıyla yapılan şenlik yürüyüşün ardından Atatürk Meydanında düzenlenen programla devam etti.

Atatürk meydanındaki programda; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, ilimizde öğrenme şenliklerinin ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “ Öğrenme doğumdan ölüme kadar devam eden hayatın her alanında olan bir süreçtir. Bugün burada öğrenmeyi şenliğe dönüştürerek öğrenmeyi eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Şenlik kapsamında 53 farklı öğrenme ortamında 3 gün boyunca 126 farklı alanda 159 öğrenme faaliyeti şeklinde gerçekleştirilecek. Program çerçevesinde ayrıca resim sergisi, seminerler, çocuk gölge oyunu, film gösterimi gibi etkinlikler de yer alacak. Şenliğimize  kamu ve özel sektörden 52 farklı kurum ve kuruluş katkı sağladı.” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan Türk’te yaptığı konuşmasında; Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü nezdinde Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Öğrenme Şenliğinde hemşerileriyle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirterek, “Hayat boyu öğrenmeyi desteklemek ve geliştirmek için 2013 yılında birkaç pilot ilde başlatılan öğrenme şenliğimiz bugün bu pilot illere Giresun’da dahil edilerek devam ediyor. Bu uygulama önümüzdeki yıllarda 81 ile yayılarak uygulanacak. Yapılacak bu çalışmanın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini faydalı olmasını diliyorum”dedi.

Böylesi güzel bir etkinlikte bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek konuşmasına başlayan  Valimiz Sayın Hasan Karahan da öğrenme gibi son derece önemli  ve bir o kadarda hayırlı bir iş için burada bulunduklarını belirterek,” Öğrenmenin yaşı yoktur. Beşikten mezara kadar devam eder. Öğrenmenin yaşının olmadığı gibi öğrenecekte çok şey vardır. Asla bitmez. Öğrenmenin zevkine yaşayarak varmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Şenliğimize destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşlarını, emeği geçenleri kutluyor, ve teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bizi öğrenmeden alı koymasın”şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından şenlikteki stantların açılışı Valimiz Sayın Hasan Karahan tarafından yapıldı. Standları gezen Valimiz Sayın Hasan Karahan, stant görevlilerinden bilgi aldı.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.