GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliği Yapıldı

Giresun Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliği Yapıldı

Giresun Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığının Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında düzenlenen “Giresun Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliği” Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla başladı.

Giresun Merkez 19 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda 09 Kasım Cuma günü saat 10:00’da yapılan açılış programına; Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, il protokol üyeleri, il içi ve dışındaki okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliğine, ilimizle birlikte; Elazığ, Erzincan, İstanbul, İzmir, Manisa, Ordu ve Trabzon illerinden gelen özel sporcu öğrenciler katıldı.

Düzenlenen şenlikle, özel sporculardan oluşan takımların; basketbol, masa tenisi, atletizm ve bocce dallarında müsabakalar yaparak, birbirleriyle kaynaşmaları, sosyal hayatın içerisine yer almaları amaçlanıyor.

Şenliğin açılışında bir konuşma yapan Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, şenliğe katılan özel sporculara hitaben “Sevgili yavrularımız bizler sizleri çok seviyoruz. Sizler bizler için çok değerlisiniz, çok kıymetlisiniz. Sizlerin sosyal, kültürel, sportif yaşamın içinde olmanız için emek harcayan herkese teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Eğer bizler sosyal yaşamın içerisinde daha fazla yer bulabiliyorsak bunu son yıllarda atılan önemli adımlara borçluyuz. Bu sebeple Sayın Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde, Bakanlığımız başta olmak üzere teşekkürlerimi, şükranlarımı ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum.  Değerli kardeşlerim 7 ilden gelen özel öğrenciler, tekrar Giresun’a hoş geldiniz. Ümit ediyorum burada çok güzel günler göreceksiniz. Burada biriktirdiğiniz hatıralarınızı gittiğiniz yerde paylaşacaksınız. Ümit ediyorum ki aynı zamanda başarılı olacaksınız. Ama bizler için sizlerin burada olması her şeyin önünde ve her şeyden önemli. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da konuşmasında; “Giresun Özel Eğitim Meslek Okulunun, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında kabul edilen “Giresun Özel Sporcular Bütünleştirme Şenliği” için buradayız. Bugün 8 ilden gelen bu özel sporcu öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşmalarına, sosyal hayatın içerisine çekilmesine, akranlarıyla neleri başardıklarına, mücadele ve azimlerine, mutluluklarına ortak olacağız. Bu özel öğrencilerimize uygun ortamlar oluşturarak sanatla, sporla, diğer sosyal etkinliklerle buluşturmalı, bu çalışmaları çoğaltarak sürdürmeliyiz. Bu özel günde özel sporcularımıza başarılar diliyorum. Müsabakalar sonunda dostluğun, kardeşliğin kazanmasını temenni ediyorum. Sizleri burada görmekten mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mehter Takımı ve halk oyunları gösterileri sergilenirken, Basketbol açılış maçı ve müsabakalarla şenlik programı devam etti.


09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.