GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Giresun Temalı Yarışmalar” Ödül Töreni Yapıldı

“Giresun Temalı Yarışmalar” Ödül Töreni Yapıldı

İlimizde bu yıl 5 incisi düzenlenen “Giresun Temalı Yarışmalar” da dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde 7 Haziran Salı günü saat 14.00 de gerçekleştirilen törende dereceye giren 70 eserin sahiplerine ödülleri verildi.

Valiliğimiz himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce; İlimizin tarih ve kültür birikimine katkı sağlamak, geçmiş ile geleceği birleştiren tüm değerlerin saklandığı bir kültür deryasına birikim ve potansiyel oluşturmak, Giresun´ u marka kent yapma vizyonunu, eğitim öğretim kurumlarımızın faaliyetleri ile desteklemesi amacı ile geleneksel olarak yapılması düşünülen Giresun Temalı Yarışmaların bu yıl 5 incisi düzenlendi.

Bu yıl gerçekleştirilen yarışmaya toplam 967 eser katılırken bunlardan 70 eser dereceye girerek ödüle layık görüldü.

İlkokul, ortaokul ve liseler arasında; “İlkokullar da Sosyal ve Kültürel Etkinliklerimiz” konulu Resim, Giresun´un geleneksel düğünleri konu alan Öykü yarışmaları, Ortaokullar da "Giresun´da Dört Mevsimden Birinin Betimlenmesi" konulu tablo altı betimleme, "Giresun´ da Geçimini Deniz ve Topraktan Sağlayan İnsan ve Mekanların Fotoğraflanması" konulu fotoğraf yarışması, lise öğrencileri arasında "Giresun Yöresine Ait Bir Türkünün Afiş Olarak Çalışılması" konulu afiş, "Yayla Hayatı" konulu deneme ve "Giresun´ u Şiir Diliyle Anlatmak" konulu şiir yarışmaları düzenlendi.Eserlerin değerlendirilmesi ise; her kategoride il birincisi, ikincisi, üçüncüsü, üç adet mansiyon, üç adet teşvik ve bir adet Jüri özel ödülü olarak dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, törende yaptığı konuşmasında “Toplam dağıtılan parasal ödül miktarı 13 bin 650 liradır. Ayrıca eserlerin yer alacağı albümün basımı ve eserlerin sergilenmesi ile birlikte yarışmanın toplam maliyeti 32 bin lirayı bulmaktadır. Katılımcılar için en büyük ödül kalıcı bir albümün sayfasında yer almak olacaktır.” dedi.

Yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazanan 70 eser için katılımcılara ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve beraberindekiler sergilenen 70 eserin yer aldığı sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldılar.

 

.08-06-201608-06-201608-06-201608-06-201608-06-201608-06-2016

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.