GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Temalı Yarışmalar Ödül Töreni

Giresun Temalı Yarışmalar Ödül Töreni

Bu yıl 4.sü düzenlenen Giresun Temalı Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri bugün Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle verildi. 

 

 

Tören öncesi okul bahçesinde sergilenen eserleri inceleyen Sayın Valimiz Hasan Karahan, yetkililerden bilgi aldı.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, ilimizin doğal güzelliklerine ve yaşantısına, tarihi ve sosyal dokusuna dikkat çekerek ilimizi tanıtmak amacıyla bu yarışmanın düzenlendiğini belirterek, ortaokul ve orta öğretim öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada, öğrencilerin Afiş, Fotoğraf, Masal, Gezi Yazısı, Röportaj, Resim ve Şiir dallarında Giresun’u anlatan eserler sunduklarını söyledi.

 

 

Giresun için bu tür yarışmaların faydalı olduğunu düşündüğünü belirten Sayın Valimiz Hasan Karahan “Bu yıl bu yarışmanın 4.sünü yapıyoruz. İnşallah bundan sonrada devam eder. Bu yarışmanın en önemli amacı Giresun şuurunu uyandırmak. Gençlerin şehirlerini sevmesine vesile olmak. Bir aile bir kimlik vurgusu oluşturmak. Karadeniz Bölgemizde kendine has özellikleri olan güzel şehrimiz Giresun, son yıllarda yapılan yatırımlarla günden güne gelişirken, daha da çok tanınması ve gezilip görülmesi gereken şirin bir ilimiz durumunda. Bu gibi yarışmalar ilimize sembolik katkı sağlayacaktır. Sembol olacak belki ama arkasından eserler çıkacak. Tüm katılımcıları tebrik ediyorum.”şeklinde konuştu. 

 

 

Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri Sayın Valimiz Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve  diğer katılımcılar tarafından verildi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.