GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Görele İlçe Paylaşım Toplantısı Yapıldı

Görele İlçe Paylaşım Toplantısı Yapıldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere, 06 Aralık 2018 Perşembe günü, Görele Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda, Görele ilçesindeki okul ve kurum müdürlerine yönelik paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun Başkanlığında yapılan toplantı; il milli eğitim Şube Müdürü Gökay Tuncer ile Görele ilçe milli eğitim yöneticileri, okul ve kurum müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; Espiye ilçesindeki okul ve kurum yöneticilerimizle, tanışma ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması gayesiyle bir araya geldiklerini kaydederken, kurum yöneticilerinin ekip olarak ilçe başarısının artırılması için gerekli çalışmaları yapmalarının önemini vurguladı.

 

Toplantıda Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Dede tarafından, Görele ilçesindeki eğitim öğretim konularında yürütülen çalışmalarla ilgili sunumda bulunuldu.

 

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından; Okul Güvenliği, Halk Eğitimi Merkezi çalışmaları, okur-yazarlık, Taşımalı eğitim, yemekhane, pansiyon, öğrenci, devamsızlıkları- sınıf tekrarı – okul terkleri, kaynaştırma eğitim alan öğrenciler, DYK (Destekleme Yetiştirme Kursları, Projelere katılım ve süreçleri (Beyaz Bayrak, Okul Sütü, AB, TÜBİTAK, Tanı-Anla-Değerlendir, Veliye Mektup, İyi Örnekler Çalıştayı, Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri vb.), ulusal ve uluslararası yarışmalar, Giresun Temalı Yarışmalar, Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla mücadele, Müfredat Programı ile ilgili yapılan çalışmalar, örnek soruların değerlendirilmesi, LGS ve TYT-AYT sınavlarına yönelik çalışmalar, başlıkları olmak üzere eğitim öğretime dair birçok konuda paylaşım ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz toplantıda ayrıca, okul ve kurum müdürlerini tek tek dinleyerek ihtiyaç ve sorunlarını not etti, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 

Toplantının sonunda Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, okul ve kurum müdürlerimize yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

 

07-12-201807-12-201807-12-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.