GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" GÖRMEK " İSİMLİ KISA FİLMİMİZ, İKİ AYRI YARIŞMADA TÜRKİYE 1.Sİ OLDUİlimiz Mimar Sinan Anadolu Lisesi Öğrencisi Esma Akça'nın, Öğretmeni Sinan Koca danışmanlığında hazırladığı, öğrenciler Hakan Güvenç Özyazıcı ve Yusuf Şenlikoğlu'nun rol aldığı "GÖRMEK" isimli kısa film, ülke çapında katıldığı iki ayrı kısa film yarışmasında Türkiye 1.si oldu.

Bunlardan ilki; Çanakkale İli Biga Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü temasıyla düzenlenen "Mehmetçiğin İsim Babası Bigalı Mehmet Çavuş'un Gözünden Çanakkale Zaferi" isimli Kısa Film Yarışması olup, 13 Mayıs 2022 tarihinde yapılan jüri değerlendirmesi sonucu "GÖRMEK" kısa filmi, Türkiye 1.si oldu.

Yine, ülke genelinden katılımla Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulu tarafından düzenlenen '10-16 Mayıs'ta Vizyondayız' isimli Kısa Film Yarışmasında jüri tarafından yapılan değerlendirmede, "GÖRMEK" kısa filmi Türkiye 1.'liğine layık görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu da yaptığı değerlendirmede; Öğrencimizin başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu tür faaliyetlerin öğrencilerimizin, akademik kazanımlar ve ders içi çalışmalar yanında, okul dışı etkinliklere de yönelmelerine imkân sağladığı dile getirdi. Öğrencilerimizin sanatsal faaliyetlerde bulunmalarının, millî, manevî ve kültürel değerlerimizi tanıyıp korumaları, duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla anlatarak toplumla paylaşmaları bakımından önemine vurgu yaptı.

"GÖRMEK" isimli kısa filmin hazırlanmasında ve yarışmalarda boy göstererek Türkiye derecelerinin kazanılmasında emeği geçen öğrencilerimiz Esra Akça, Hakan Güvenç Özyazıcı ve Yusuf Şenlikoğlu ile danışman öğretmeni Sinan Koca ve Mimar Sinan Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

GÖRMEK isimli kısa filmde; Biri görme engelli iki arkadaşın, Çanakkale Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş'un hayatını anlatan filmi izlerken yaşadıkları duygu dolu olayları konu alıyor.

15-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.