GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜCE İLÇESİ ORTAOKUL BRANŞ ÖĞRETMENLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

GÜCE İLÇESİ ORTAOKUL BRANŞ ÖĞRETMENLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT başkanlığında Güce ilçesi, Ortak Sınavlar ve Eğitim Öğretim ile ilgili genel konuların görüşüldüğü kapsamlı bir paylaşım toplantısı düzenlendi.

21.02.2017 Salı günü Güce Zübeyde Hanım Yatılı Bölge Ortaokulunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin AYBAR, Şube Müdürü Gökay TUNCER, Güce İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Ortaokullarda derslere giren öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT tarafından kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi.

Sayın Müdürümüz toplantıda; Öğrencilere kazanımları aktarırken geleneksel eğitim anlayışlarının yetersiz kaldığını, bilgi çağında bireylerin ihtiyaçlarının ezberlemeye değil bilgi üretimine dayalı çağdaş bir eğitime bağlı olduğunu; hızla gelişen bilim ve teknolojinin eğitimin her alanını etkilemesi gerektiği; eğitim yaklaşımlarında öğretmenlerimizin öğretim ortamlarında köklü değişimlerinin zorunlu olduğunu ve yapılandırmacı eğitim yaklaşımının, çoklu zeka kuramının ve proje tabanlı öğretimin ön plana çıktığını dile getirdi. Ayrıca, yenilenen öğretim programlarında sıralanan becerilerin, dünyada gelişmiş ülkelerin önem verdiği ve eğitim uygulamalarında kazandırmaya çalıştığı becerilerle paralellik taşıdığını vurguladı. Ayrıca; TÜBİTAK Bu Benim Eserim, Proje Yarışmaları gibi sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklere güçlü bir şekilde katılımın, akademik başarılar kadar önemli olduğunu, okul ve kurumlarımızın değerlendirilmesinde bu göstergelerin de Müdürlüğümüz tarafından izlenerek teşvik edildiğini belirtti.

 

Öğretmenlerin bireysel olarak paylaşımlarda bulunup katkı sunduğu, Ortak sınavlar sonucunda branşlar bazında tek tek analizlerin yapıldığı sunumlardan sonra toplantı sona erdi.

22-02-201722-02-201722-02-201722-02-2017

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.