GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Güvenli Okul Güvenli Gelecek” Konferansı Yapıldı

“Güvenli Okul Güvenli Gelecek” Konferansı Yapıldı

     Giresun İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ nün katkılarıyla hayata geçirilen ve 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde, Sayın Valimizin olurlarıyla etkin ve verimli şekilde sürdürülmeye devam edecek olan “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında; City Security Group ve Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen bilgilendirme ve tanıtım konferansı Vahit Sütlaş Salonunda gerçekleşmiştir

     “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi ile ilgili olarak; İl Emniyet Müdürlüğü sunumu yapılmış, ardından İl Emniyet Müdürümüz Sayın Uğur ÖZTÜRK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necati AKKURT yaptıkları konuşmalarda; projenin önemi, ilimize katkısı ve geleceğimizin mimarları olan çocuklarımızın güven içerisinde eğitim öğretim hayatlarına devam etmesi için bu projenin son derece önemli olduğunu vurguladılar.

     Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT “Okullarımızda yapılan eğitimlerde birçok emniyet müdürlüğü personeli görev almış ve bu eğitimler gayet başarılı olmuştur. Bunların yanında önleyici tedbirler ile bağımlılık ile mücadele, okul güvenliği gibi konularda önemli adımlar atılmıştır.Projelerin uygulama başarısı, uygulayıcıların onu benimsemesiyle ilgilidir. Bu açıdan gerek Emniyet Müdürlüğü personelimiz, gerek Milli Eğitim Müdürlüğü personelimiz  bu projemizi benimsemiş ve geçen sene proje adına birçok faaliyet gerçekleştirilmiştir. Bu eğitim öğretim yılında da güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

      Proje tanıtım toplantısı ve konferansına ilimiz Protokolu ve Kurum Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile İlk ve Orta Dereceli Okul Müdürleri, Rehber Öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkan ve Üyeleri ile Muhtarlar katılmıştır.

     CSG City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman ÖZTÜRK; Okul, Öğrenci ve Kampüs Güvenliği, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Haluk GÜRGEN; Etkili İletişim Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlama Programı Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Sayın Çağla GARİPAĞAOĞLU ise Okul İklimi, Şiddet ve Çatışma alanında katılımcılara geniş perspektifli sunumlar yapmışlardır.

 

Daha Huzurlu, Daha Güvenli ve Daha İyi Yaşanılabilir Bir Giresun İçin Hep Birlikte…

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.