GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Haydi Anlat Bakalım”

Müdürlüğümüz koordinesinde Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi’nin organizasyonuyla Mayıs ayı içinde düzenlenen “Haydi Anlat Bakalım” Münazara Yarışmasının ödülleri verildi.
“Haydi Anlat Bakalım”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, münazara yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi makamında kabul ederek, ödül ve belgelerini takdim etti.

Kabulde; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, yarışmanın organizasyonunu yapan Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Müdürü Servet Yüksektepe, Giresun Lisesi Müdürü Ali Kemal Kılıçaslan ile öğrencilerimizin danışman öğretmenleri İlkay Saraydemir ve Nurgül Hıdımoğlu da hazır bulundu.

 

Öğrencilerimizle tanışıp sohbet eden ve onlardan yarışmaya dair bilgiler alan Sayın Müdürümüz Akkurt, bu tür yarışmaların, çocuklarımızın kişisel gelişimine önemli katkılar sağladığını vurgularken, küçük yaşlarda kendilerinden beklenmeyecek kelime ve cümleleri bir araya getirebilen çocuklarımızın, büyüdüklerinde kendilerini ifade etmekte zorlandıklarını, bu sorunun ancak karşılıklı iletişimle giderilebileceğini, özellikle internet bağımlılığının yükseldiği günümüzde, bu gibi faaliyetlerin öğrencilerimizin yönlendirilmesinde daha da önem kazandığını dile getirdi.

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt; Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederken, onları hazırlayan öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.

 

Mayıs ayını ikinci haftası düzenlenen münazara yarışması, merkez ilçedeki 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Giresun Fen Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve Giresun Lisesi olmak üzere sekiz okulumuzdan takımların katılımıyla gerçekleştirildi.

Jürinin; konuya hakimiyet, vurgu, tonlama, Türkçeyi kullanma, örnek verme, beden dili, zamanı kullanma ve nezaket kurallarına uyma ölçütlerini göz önünde bulundurarak yaptığı değerlendirme sonucu Finale kalan Giresun Sosyal Bilimler Lisesi birinciliği elde ederken, Giresun Lisesi ikinci oldu.

 

30-05-201830-05-201830-05-201830-05-201830-05-201830-05-201830-05-201830-05-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.