GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ilimiz genelindeki mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.

 

14 Aralık 2018 Cuma günü saat 14:00’te Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan toplantı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Topçu ve il geneli mesleki ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda; Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hazırlanan, resmi mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin ders başarısı durumu ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başarı ve yerleştirmeleri ile söz konusu öğrencilerin devam-devamsızlık durumlarına ilişkin izleme ve değerlendirme raporları doğrultusunda, ilimize dair değerlendirmeler yapıldı.

 

Bu kapsamda Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından okul müdürlerine; söz konusu raporlar doğrultusunda, mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerimizin, ders başarısının artırılması ve özellikle devamsızlıkların önlenmesine yönelik yapılan çalışmaların, istenilen hedeflere ulaşılabilmesi için daha etkili ve süreklilik arz ederek yürütülmesi hususunda bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuldu.

 

Sayın Müdürümüz ayrıca, okullarımızın TÜBİTAK vb. proje faaliyetlerine, sosyal ve kültürel etkinlikler ile ders dışı eğitim faaliyetlerine katılımlarının sağlanmasını istedi.

 

14-12-201814-12-201814-12-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.