GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

İl Geneli Ortaöğretim Kurumları Müdürleriyle Değerlendirme Toplantıları Yapıldı

2018-2019 eğitim-öğretim yılında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek ve yapılacak çalışmalarla ilgili paylaşımlarda bulunmak üzere, 26-27 Aralık 2018 tarihlerinde Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda değerlendirme toplantıları düzenlendi. 

26 Aralık 2018 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında iki oturum şeklinde yapılan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, şube müdürleri Emin Karahan, Cemal Kayiş, Ali Topçu, Gökay Tuncer ve Fazlı Çiçek’in de hazır bulunduğu toplantıların saat 10:00’daki oturumu, ilimiz genelindeki Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler liselerinin Müdürlerinin katılımıyla, saat 13:30’daki oturumu ise il genelindeki Anadolu İmam Hatip liselerinin müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

27 Aralık 2018 Perşembe günü saat 13:30’da Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu Başkanlığında yapılan toplantı ise, şube müdürleri Ali Topçu ve Önder Kılıç ile ilimiz genelindeki mesleki ve teknik eğitim liselerinin Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantılarda; Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından; okullarımızın, eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Sayın Müdürümüz ayrıca, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları), Yenilenen Müfredat Programları, Değerler Eğitimi, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, TÜBİTAK ve AB Projeleri başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen çalıştaylar ve şenlikler, Ders dışı eğitim faaliyetleri, yerel ve ulusal-uluslararası yarışmalara katılım, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK), özel eğitim, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, okullarda hijyen, taşımalı eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği-okullarda güvenli ortamın oluşması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretime dair bir çok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunurken, hizmetlerin yürütülmesinde okul ve kurumlarımızca dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalarda bulundu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantılarda, okul ve kurumlarımızın ihtiyaç ve sorunlarını dinleyerek, giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

27-12-201827-12-201827-12-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.