GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

      2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı sene başı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı  Sayın Valimiz Hasan Karahan başkanlığında Valilik Konferans Salonunda yapıldı. 

 

     Toplantı açılışında konuşan Sayın Karahan, Danışma Komisyonu vasıtasıyla ilimizde eğitimin durumunun gözlemlendiğini belirterek, “ilimizde eğitim-öğretim gün geçtikçe iyiye doğru gitmektedir. Bu alandaki gayretler hepimizi mutlu etmektedir. Ama daha almamız gereken mesafeler bulunmakta. Toplumunda bu konuda duyarlı olması için gereken çalışmaları yapalım. Elbirliği ile ilimizi eğitim öğretimde ileri seviyelere ulaştıralım.” şeklinde konuştu.

 

     Konuşmanın ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati  Akkurt   2013-2014 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretim ile ilgili olarak ilimizde yapılan çalışmalar hakkında, önceki yıllar dahil olmak üzere yıllar bazında karşılaştırma yaparak ilimizde eğitim-öğretimin gelmiş olduğu seviyeyle ilgili bilgi verdi.  Akkurt ayrıca, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ilimizde eğitim konusunda yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak istatiksel verilerle sunum yaptı.

     Valimiz Sayın Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya, eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Dekanı Prof.Dr. Mahir Kadakal , İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul TOSUNOĞLU, Kurum Müdürleri,  okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri , velileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.