GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı sene başı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı  Sayın Vali Yardımcısı Metin Maytalman Başkanlığında Valilik Konferans Salonunda yapıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda, 2017-2018 döneminde eğitim-öğretim ile ilgili ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  Sayın Müdürümüz ayrıca, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yapılacak çalışma, faaliyet ve istatistiki verilerin yer aldığı sunumda bulundu.

 

Danışma Komisyonumuzca; öğrenci devamsızlıkları, okullaşma oranları, Okullarda Güvenli Ortamın Oluşturulması, merkezi sınavlar (LGS, YKS), ulusal ve uluslararası yarışmalara katılımın sağlanması, TÜBİTAK proje yarışmaları, başarıyı arttırma eylem planı, özel eğitimle ilgili çalışmalar, bağımlılık ile mücadele çalışmaları, şiddetin önlenmesi ve azaltılmasına yönelik çalışmalar, Taşımalı Eğitim kapsamında yapılan çalışmalar, Okul Terkleri, Destekleme Yetiştirme Kursları, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ve yatırımlar gibi eğitim öğretime ilişkin konularda kararlar alındı.

 

Vali Yardımcısı Metin Maytalman Başkanlığında yapılan toplantıya; Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan V. Şerif Ali Değirmençay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Defterdar Musa Koçulu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zafer Balcı, Şube Müdürü Ali Topçu ile merkez ilçedeki Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.