GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı sene başı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, 18 Ekim 2019 Cuma günü, Valilik Konferans Salonunda yapıldı. 

 

Vali Yardımcısı Metin Maytalman Başkanlığında yapılan toplantıya; Giresun Belediye Başkan Vekili Dr. Hasan Yılmaz, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, Defterdar Musa Koçulu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Süleyman Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile danışma komisyonu üyesi Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantıda, 2018-2020 döneminde eğitim-öğretim ile ilgili ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  Sayın Müdürümüz ayrıca, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılacak çalışma, faaliyet ve istatistiki verilerin yer aldığı sunumda bulundu.

Danışma Komisyonumuzca; öğrenci devamsızlıkları, okullaşma oranları, Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS) sınavlarına hazırlık ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)'ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme Ortamları, Başarıyı Artırma Eylem Planı, okul terkleri, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, okul ve veli ziyaretleri düzenlemesi, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, "Ayın Okulu Projesi" başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım, Müdürlüğümüzce organize edilen yarışma ve çalıştaylar (Giresun Temalı Yarışmalar, İyi Örnekler Çalıştayı) ve şenlikler, özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen "Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi", personel iş ve işlemleri, yatırımlar gibi eğitim öğretime ilişkin konularda kararlar alındı.

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.