GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sayın Velilerimiz, Sevgili Gençler;

Salgın döneminin gerekli tüm tedbirlerini almak koşuluyla bugün, yüz yüze eğitimlere başlayacak olmanın sevinç ve gururunu yaşamaktayız. Pandemi döneminde öğrenci, öğretmen ve velilerimiz büyük fedakârlıklar gösterdiler. Güçlü öğretmen ve idareci kadromuzla eğitimin tüm paydaşlarını da dikkate alarak çok çalışacağız."

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Sizler, öğrencilerinizin önce yüreğine sonra aklına dokunan onlara okulu ve okumayı sevdiren birer rehbersiniz. Sahip olduğunuz bu güçle, uzaktan eğitim sürecinin sorunsuz devam etmesini sağladınız. Pes etmeyen karakterinizle de bizlere her koşulda eğitimin mümkün olduğunu gösterdiniz. Bu vesileyle, sizlere özveriniz ve sonsuz sabrınız için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Başladığımız her günü ilk günkü heyecanla değerlendirip geleceğe emin adımlarla yürümek gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu unutmayalım. İyi niyetleri, eğitimle iyi sonuçlara çeviren kıymetli öğretmen kadromuz, kendini daha üretken, yenilikçi, teknolojinin imkânlarıyla donatmış olarak yeni döneme hazırlamalıdır.

Ünlü bir düşünürün de dediği gibi "Eğitimden geçmeyen hayal gücüne sahip olanların, kanatları vardır; ama ayakları yoktur." Bu nedenle öğrencilerimize akademik bilginin yanında onları hayata hazırlayacak küçük dokunuşlar da yapmalıyız. Ayakları yere basarken üretken olmayı ihmal etmeyen, çağını yakalarken geçmişini bir nehir misali önüne sermekten çekinmeyen gençler, geleceğin güçlü Türkiye'sinde bize umut ışığı olacaklardır.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Salgın döneminde okullarınızdan ve öğretmenlerinizden ayrı olmak sizlere eğitimin önemini öğretirken sağlığın da ne kadar kıymetli olduğunu öğretti. Sağlığınıza dikkat ettiğiniz, okula ve derslerinize ilginizi ve gayretinizi sıcak tuttuğunuz sürece başarı sizler için kaçınılmaz olacaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün "Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız." sözleri yolunuza emin adımlarla devam etmenizi sağlayacaktır. Bundan sonraki süreçte gerek yüz yüze eğitimlerle gerekse telafi eğitimleriyle sunacağımız öğretme süreci, kısa sürede eksilerinizi gidermenize yardımcı olacaktır. Unutmayın ki: "Hedef ne kadar büyük, niyet ne kadar kuvvetli, arzu ne kadar canlı ise gayret de o derece inatçı ve devamlı olur."

Kıymetli Velilerimiz;

Biliyoruz ki eğitimin ilk ve en iyi merkezi evdir. Yaşadığımız süreçte evlerini ilim yuvasına çevirerek evlatlarınıza eğitim serüveninde çok destek oldunuz. Bilmeliyiz ki aslında "her çocuk özeldir." Onların farklılıklarını hayatlarında kullanabilecekleri avantajlara çevirelim. Bu süreçte her daim yanımızda olduğunuz için şükranlarımızı sunarım.

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek çalışmalarında kolaylıklar diliyor, saygılarımı sunuyorum.

    

                                                                                                                                                               Ertuğrul TOSUNOĞLU

                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.