GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz "Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" Toplantısı Yapıldı

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt " Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" toplantısına katıldı.
İlimiz "Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" Toplantısı Yapıldı

Ülkemizin her bakımdan kalkınmasında ve zenginleşmesinde, işsizliğin önlenmesinde, sosyal barışın ve adaletin tesis edilmesinde, küresel ölçekte rekabette mal ve hizmet üreten sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün, Bakanlığımızın da öncelikleri arasında yer alan mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi ve bu amaçla kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2016/21 sayılı Genelgesi gereği İlimizde oluşturulan, “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTOYK)",  Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt´un başkanlığında toplandı.

Toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu ve Şube Müdürü Ali Topçu, Çalışma ve İŞKUR Şube Müdürü Zafer Yüksel, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Olgun Umut Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Namık Kemal Altınbaş, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Karataş, Belediye Başkanlığından Özgür Gezmiş, 2.Bölge Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Bahadır Yılmaz ile İlimiz Mesleki ve Teknik Eğitim okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, yerel ve bölgesel düzeyde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili konularda, sorunlar ele alınarak çözüm önerileri konusunda değerlendirme ve paylaşımlarda bulunuldu.

 

31-07-201731-07-201731-07-201731-07-201731-07-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.