GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Ders Zili Çaldı

 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bugün ilimiz merkezde Çotanak İlkokulu’nda yapılan törenle başladı.
İlk Ders Zili Çaldı

     2014-2015 Eğitim Öğretim yılı bugün ilimiz merkezde Çotanak İlkokulu’nda yapılan törenle başladı.

 

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören öğrencilerin Sayın Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerine çiçek sunumuyla devam etti.

 

     Okul Müdürü Davut Sarı, okullarında 60 okul öncesi öğrenci, 450 ilkokul öğrencisi ve 30 öğretmen bulunduğunu belirterek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

 

     İlimiz genelinde yaklaşık 77 bin öğrenci,5 bin 301 Yönetici ve öğretmen ile yeni eğitim öğretim yılına başlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, 126 yeni derslik ve 870 kapasiteli yeni pansiyonlarla  okulların fiziki ortamlarını iyileştirdiklerini ve ilimizin pansiyon kapasitesini arttırdıklarını söyledi. Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt “ Yeni açılan dersliklerle okullarımızın fiziki ortamlarını iyileştirip, derslik başına düşen öğrenci sayısı temel eğitimde ortalama 21 , ortaöğretimde ise 23’e indirdik. Giresun’daki çocukların gençlerin iyi yetişmesinden başta okul-öğretmen-eğitimciler olmak üzere bütün Giresunlular sorumludur. ”dedi.

 

     Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hasan Yılmaz da yeni eğitim öğretim yılının başlangıcında başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlığın destek ve selamlarını getirmek üzere ilimize geldiğini belirterek, yeni eğitim öğretim yılının başarılı olmasını diledi.

 

     Yeni eğitim öğretim yılının Giresun’umuza, ve milletimize hayırlı olmasını dilekleriyle sözlerine başlayan Sayın Valimiz Hasan Karahan, “2014-2015 Eğitim Öğretim yılı açılışını hep birlikte yapıyoruz. Bu mutluluğu yaşamaktan büyük bir sevinç ve kıvanç duyuyorum. Hayırlı olsun. Okullarımız cıvıl cıvıl. Giresun’umuz alt yapı konusunda ciddi sorunları olmayan bir ilimiz. Daha da iyi olacak. Eksiklilerimizi her geçen yıl daha da büyük ölçüde tamamlayarak toparlıyoruz. Ancak eğitim öğretimde biz, öğretimde iyi yerlerdeyiz ama eğitim konusunda maalesef sınıfta kalıyoruz. İyi insan yetiştirmek, toplumsal hayata uyumlu, dünyaya uyumlu, samimi, gayretli, dürüst, namuslu, edepli, hayalı vatandaş, insan yetiştirme konusunda maalesef sıkıntılarımız var. Öğretim yönünden dediğim gibi üniversiteye hazırlık, iyi okullara hazırlık konusunda tabiki vatandaşımız, velilerimiz duyarlı ama işin aslı olan ölünceye kadar kişisel davranışımızı oluşturacak konularda duyarlılıklarda sıkıntılarımız var. Bu hususa dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Güzel Türkçemizi iyi kullanalım. Türkçemiz yoksa biz yokuz. Dilimiz kadardır insan dünyası. Bu konuda Giresun´da şanslıdır. Giresun´da dilimiz iyi ve doğru şekilde kullanılmaktadır. Bu dünya dillerinin hakimiyeti altında kalan dilimize, özellikle de televizyon İngilizcesi, Türkçesinin istilası altında kalan dilimiz sıkıntılıdır. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor.” şeklinde konuştu.

 

     Valimiz Sayın Hasan Karahan konuşmasının ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

 

     Törene, Valimiz Sayın Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma  Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı hemşerimiz Hasan Yılmaz,  Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ve Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.