GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İngilizce Festivali Final Programı İle Sona Erdi

İngilizce Festivali Final Programı İle Sona Erdi

Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve İngilizce Öğretmeni Aytek Turan tarafından yazılan ve Bulancak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve destekleriyle uygulanan İngilizce Festivali Projesi, şarkı ve skeç dalında 8 finalist okulun gösterileri ile son buldu. Festivalin final programı, Bulancak İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

 

Program, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt ile birlikte Bulancak Kaymakamı Hamdi Üncü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Topçu, ilçe protokol üyeleri ile davetli okul ve kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Öğrencilerin İngilizceyi günlük hayata katmalarına, eğlenerek öğrenmelerine ve sahnede yer alarak öz güvenlerini geliştirmelerine yardımcı olmanın amaçlandığı festivalin final programında, üç ayrı kategoride dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlerine ödülleri törenle verildi.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, ödül takdiminde öğrencileri ve emeği geçenleri kutlayarak yaptığı konuşmada; “Festivalin yürütücüsü Aytek Turan’ı, Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü, böylesine özgün ve sınıf dışı öğrenme yöntemleriyle yabancı dil edindirmeye yönelik çalışmaları için için tebrik ve teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

İngilizce festivali, adından da anlaşılacağı gibi, tam bir festival tadında, öğrencilerin dil eğitimlerini desteklemek ve onların oynayarak, okuyarak ve eğlenerek dil edinimi kazanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan “İngilizce Festivali ” kitap okuma yarışması, skeç ve şarkı yarışması ve topluluk önünde İngilizce konuşma yarışması olarak 3 ana taslak üzerine şekillendirildi. İngilizce Festivali finalinde skeç ve şarkı yarışmasında ön elemeleri geçen 8 okul birbirleri ile yarışarak ilk üçe girmeye çalıştı ve Bulancak Fen Lisesi öğrencisi söylediği şarkı ile birinciliği elde etti. Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ikinciliği alırken, üçüncülüğü Yalıköy Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır Ortaokulu öğrencisi kazandı. Birbirinden güzel sahne performanslarının sergilendiği Festival Finali izleyicilerden de tam not aldı.

 

28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.