GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzcilerimizin Müdürümüze Ziyareti

İzcilerimizin Müdürümüze Ziyareti

Mahalli ve kulüp kampı yapan Giresun İzcileri Sayın Müdürümüz Necati AKKURT’u beraber ziyaret ettiler.

Ziyarette Türkiye İzcilik Federasyonu Eğitimci Lider Yıldıray DÖĞÜCÜ (Amasya), Federasyon İl Temsilcisi Ömer ÖZTÜRK Giresun Gençlik Kulübü Başkanı Mehmet ŞEYRANLIOĞLU, İzcilik Tesisleri Sorumlusu Turgay KİRAZ, Giresun, Ordu ve Amasya´dan temsilen izciler katıldılar

İl Temsilcisi Ömer ÖZTÜRK yıllık faaliyet planı kapsamında il faaliyeti olarak planlanan mahalli ve kulüp kampına izci lideri, izci ve izci gönüllüsü katıldığını söyledi. Ordu ve Amasya’dan katılan izciler ile faaliyetin bölgesel özellik kazandığını, izciliğin okul-aile dışında kalan serbest zamanları değerlendirmek, kişisel gelişim ve beceri kazandırmak amacıyla yapıldığını söyledi.

Giresun Kulübü Başkanı Mehmet ŞEYRANLIOĞLU, İlimizde Kış kampı faaliyetinin 2.sini gerçekleştirdiklerini, izcilerin kamp süresince, eğlenerek aynı zamanda eğitim ve beceri kazanarak ve doğayla iç içe olarak birinci yarıyılın yorgunluğunu attıklarını söyledi.

Türkiye İzcilik Federasyonu Eğitimci Lideri Sayın Yıldıray DÖĞÜCÜ ise yapılan il faaliyetinin Federasyonun yapmış olduğu üst kamplara basamak teşkil ettiğini,  6 gece 7 gün süren bu kamplarda kazanılan beceriler, uygulamalar ile Sarıkamış, Çanakkale 57. Alay gibi Milli Bilinç temalı ulusal kamplara zemin hazırladığını belirtti.

 

Müdürümüz izcilik ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, izcilerle sohbet etti.  Milli Bilinç ve Duruşa hizmet eden faaliyetlerin öneminin, 15 Temmuz´da gençlerin en güzel şekilde vatana sahip çıkmasıyla bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi.

 

26-01-2017

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.