GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kahvaltımı Yaptım, Meyvem Çantamda" Etkinliği Yapıldı

Giresun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile  Sevinç-Mehmet Ekizoğlu Anaokulunda "Kahvaltımı Yaptım, Meyvem Çantamda" temalı etkinlik gerçekleştirdi.


2014 “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” kapsamında gerçekleştirilen  "Kahvaltımı Yaptım, Meyvem Çantamda" etkinliğine  Milli Eğitim Müdürümüz  Necati Akkurt ,Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden,  , Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Ünal Özek, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ayten Erdoğan Ordu,  Aksu Mahallesi Muhtarı Adem Önal ,Sevinç Mehmet Ekizoğlu Anaokulu Müdürü Tamer Uzuner, Abacıbükü Anaokulu öğretmen ve öğrencileri, ve Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Diyetisyen Derya Tuna tarafından beslenmenin öneminin anlatıldığı etkinlik, öğrencilerle birlikte yapılan kahvaltı ve meyvelerin yenilmesi ile devam etti. Çocuk Gelişim Uzmanı Funda Çiçek ve Müdürlük çalışanı Pınar Yiğit, çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli dakikalar yaşanmasını sağladı.

Milli Eğitim Müdürümüz  Necati Akkurt, güne sağlıklı başlamak, gün içerisinde yorgunluk hissetmemek, derslerde daha dikkatli ve başarılı olmak için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu dile getirerek çocuklarımıza evden çıkmadan önce mutlaka kahvaltı yaptırmak gerektiğini vurguladı. Çocuklarımızın başarısı ve geleceğinin sağlıklı olması için kahvaltı öğünün çok önemli olduğunu dile getiren Necati Akkurt, düzenlenen etkinlik için öncelikle Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden’e ve emeği geçen tüm Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden “Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Uyku süresince 8-10 saat enerji almayan vücut, yeni güne enerji kaybı ile başlar. Onun için kahvaltı, gün boyunca sürecek yoğun fiziksel ve zihinsel aktiviteler için vücudun gereksinim duyduğu enerjiyi sağlayacak ilk yakıt olma özelliğini taşır. Kesinlikle ihmal edilmemelidir. Sağlığımızın korunmasında yeterli ve dengeli beslenme çok önemlidir.  Süt ve süt ürünleri, meyve, taze sıkılmış meyve suyu ve sebzeler hiç ihmal etmeden mutlaka tüketmemiz gereken gıdalardır. Onun için, çocuklarımızın sabahleyin kahvaltılarını yapmalarını ve çantalarından meyveyi eksik etmemelerini bekliyoruz.” dedi. “Ayrıca gelişim çağındaki çocuklarımıza yararlı alışkanlıklar edindirme gayretimize katkı sağlayan ve desteklerini bizden esirgemeyen Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’a, Mehmet Sevinç Ekizoğlu Anaokulu Müdürümüz Tamer Uzuner ve Çalışanlarına, Abacıbükü İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmenleri ve minik yavrularımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızın yeni öğretim yılını kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Sevinç Mehmet Ekizoğlu Anaokulu Müdürü Tamer Uzuner çocukların sağlığı için kahvaltı öğünün çok önemli olduğunu dile getirdi. Uzuner: “Okulöncesi çağı, çocukların en hareketli ve en enerjik olduğu dönemdir. Çocuklarımızın kaybettiği enerjilerini geri kazanmaları için mutlaka çok iyi bir kahvaltı yapmaları gerekiyor. Bunu yanı sıra öğün aralarında verilen meyvelerle gün boyu zinde kalmalarını sağlayabilirsiniz. "Kahvaltımı Yaptım, Meyvem Çantamda" temalı etkinliğimizle bu konuya dikkat çekmeye çalıştık. Etkinlikte emeği geçen Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden’e ve tüm Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etkinlik kapsamında anaokulu öğrencilerine boya kalemi ve boyama kitabı dağıtıldı. 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.