GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eski Binası Hakkında Kamuoyuna Açıklama

Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eski Binası Hakkında Kamuoyuna Açıklama

Ulusal ve yerel basında İlimiz Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eski binası hakkında çıkan haberlerle ilgili kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

 

Buna göre; Giresun Kale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Batlama Mevkiindeki yeni binasına taşınması sonucu boşalan Eski binasının, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kent Müzesi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi talebi; Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığınca “Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği”nin İmar Planı Değişikliklerine İlişkin 26. maddesi gereğince, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aynı hizmet alanı içerisinde eşdeğer alan gösterilememesi nedeniyle olumlu olarak değerlendirilememiş olup, söz konusu tahsis talebine ilişkin süreç devam etmektedir.

 

Habere konu olan Giresun Hurşit Bozbağ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin de, mevcut okul binasında 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi yeni öğrenci alacak derslik bulunmadığından, Yeniyol Mevkiinde yapımına başlanan Yeni Kız İmam Hatip Lisesi binası tamamlanana kadar geçici olarak, boş durumda bulunan okul binasına taşınması uygun görülmüş ve yaz tatili içerisinde okulun taşınması sağlanarak eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir.

 

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.