GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaptan’dan Almanya Ve Portekiz Proje Ziyareti

Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik alanı öğretmenleri hazırladıkları Avrupa Birliği Erasmus+  Öğretmenlerin Öğrenme Hareketliliği Projesi’nin uygulama aşamasını 14-21 Haziran tarihleri arasında Almanya ve Portekiz’de gerçekleştirdiler.
Kaptan’dan Almanya Ve Portekiz Proje Ziyareti

 

 

 

Bulancak Kaptan Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik alanı öğretmenleri hazırladıkları Avrupa Birliği Erasmus+  Öğretmenlerin Öğrenme Hareketliliği Projesi’nin uygulama aşamasını 14-21 Haziran tarihleri arasında Almanya ve Portekiz’de gerçekleştirdiler. Öğretmenlerimiz Almanya’nın Cuxhaven kentinde Seefahrtschule Denizcilik Yüksekokulunda, ve Portekiz’in Barcelos kentinde For-Mar Denizcilik Yüksekokulunda “Dümen ve Pervane Sistemleri” ile “Manevra Becerileri” başlıklarında eğitim aldılar. Bu eğitimlerde gittikleri okullarda ve ülkelerde nasıl bir eğitim verildiğini de gördüler. Bilgi ve kültür birikimlerini arttırdılar, farkındalık yarattılar. Bunun yanında Almanya grubu Cuxhaven, Bremen ve Bremerhaven kentlerinde, Portekiz grubu da Barcelos, Porto kentlerinde kültürel gezi yaptılar. Bu gezilerde orada yaşayan insanların tarihleri, sosyal yapıları, günlük yaşantıları, kültürleri hakkında bilgi sahibi oldular. Bremerhaven’da bulunan, dünyanın 2. Avrupa’nın en büyük Denizcilik Müzesi’ni de ziyaret ettiler.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.