GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keşap Fen Lisesi Z Kütüphanesi Törenle Açıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt  Keşap Fen Lisesi Z Kütüphanesinin açılış törenine katıldı.
Keşap Fen Lisesi Z Kütüphanesi Törenle Açıldı

08 Şubat 2018 Perşembe günü Keşap Fen Lisesi’nde düzenlenen açılış töreni; Vali Yardımcısı Vekili Rasim Belge (Keşap Kaymakamı), Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, İl Müftüsü Muhittin Oral, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, davetliler, basın mensupları, okul  yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerle Z Kütüphaneye ismi verilen Şehit Polis Memuru Murat Mimiroğlu’nun anne-baba ve kız kardeşinin katılımları ile gerçekleştirildi.

 

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)” kapsamında, öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuştur.

 

ÇOGEP Programı çerçevesinde Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan “Keşap Fen Lisesi Z Kütüphane Projesi” kapsamında, Keşap Fen Lisesi giriş katında bulunan bir salonda gerekli tamir ve tadilat yapıldıktan sonra, 1.000 adet kitap, 7 bilgisayar, 1 adet yazıcı, mobilyalar ve tefrişat malzemeleri alınarak oluşturulan kütüphane 08 Şubat 2018 tarihinde öğrencilerin kullanımı için hizmete açıldı. Kurulumu tamamlanan Z Kütüphaneye, Kilis Emniyet Müdürlüğünde görevli iken şehit olan Polisimiz Murat Mimiroğlu’ nun ismi verilmiştir.

 

Sayın İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “ÇOGEP kapsamında 81 ilde zenginleştirilmiş kütüphanenin hayata geçirildiğini söyledi. Kurulan Z kütüphane ile temel olarak polis, çocuk ve genç ilişkilerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Aktaş, bu hedefi okullarda güveni sarsabilecek her türlü faktörü ortadan kaldırarak gerçekleştireceklerine inandığını kaydetti.

 

Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt törende yaptığı konuşmada; Kitapların ve kütüphanelerin toplum hayatındaki önemine değinerek tarihte dünya medeniyetine katkıda bulunmuş bütün devletlerin kitap ve kütüphanelere verdikleri öneme dikkat çekti.

Müdürümüz Akkurt, okuma becerisinin gelişmesi için Z kütüphanelerin önemli olduğunu ifade ederek, şimdiye kadar ilimizde 27 Z-Kütüphane yapıldığını, bunlardan 5 tanesinin hayırsever kişi ve kurumlar tarafından, 1 tanesinin okul imkanları ile, 21 tanesinin de Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaptırıldığını vurgularken, bu kütüphanede olduğu gibi, hayırsever kurum (İl Emniyet Müdürlüğü) ve kişilerce yapılanların, bizim için daha değerli olduğunu, şehidimizin adının verilmesi dolayısıyla da kütüphanemizin, ayrı bir manevi değere sahip olduğunu dile getirdi.

 

Şehidimizin annesi Fatma Mimiroğlu: Oğlunun adının yaşatılacak olması dolayısıyla gururlu olduğunu belirterek "Benim oğlum Kilis´te şehit oldu, çok üzgünüm ama gururluyum da. Allah orada görevde olan Mehmetçiklerimize güç versin, onları korusun, hepsi bizim yavrularımız, kuzularımız." diye konuştu.

 

Şehidimizin babası Mustafa Mimiroğlu Oğlunun adının kütüphaneye verilmesine vesile olan herkese teşekkür etti. Zeytin Dalı Harekatı´nda görev yapan askerlere yönelik olarak “Allah yardımcıları olsun. Mehmetçiklerimizi sonuna kadar destekliyorum. Allah´ın izniyle gereken dersi vereceğiz" dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından protokol ve şehit ailesinin katılımı ile Z Kütüphanenin açılış kurdelesi kesildi, ardından tüm misafirler ve öğrencilerin katıldığı kokteyl düzenlendi.

 

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.