GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kış Tedbirleri Toplantısı Vali Sarıfakıoğulları Başkanlığında Yapıldı

Kış Tedbirleri Toplantısı Vali Sarıfakıoğulları Başkanlığında Yapıldı

Kış mevsiminin başlaması nedeniyle, ilimiz genelinde alınacak tedbirlerle ilgili Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında bir toplantı yapıldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda 28 Kasım Çarşamba günü saat 14:00’de yapılan toplantıya başkanlık eden Vali Sarıfakıoğulları, ilimizin kış mevsimine hazırlıklı olarak girmesi için her kurumun üzerine düşen görevi titizlikle yapmasını istedi.

 

 Kış aylarında, kar yağışından dolayı ulaşım ve eğitimde yaşanabilecek olumsuzluklara değinen Vali Sarıfakıoğulları, bu aksaklıkların önüne geçmek için alınacak tedbirlerin, öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması ve eğitim hizmetlerinin aksamadan devam etmesi için oldukça önemli olduğunu kaydetti.

 

 Konuşmanın ardından kış mevsiminde günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyecek hava koşullarında, şehirlerarası, şehir içi ve köy yollarının trafiğe açık bulundurulması ve güvenli trafik akışının sağlanması için,  ilgili kurumların alacağı tedbir, görev ve sorumluluklar belirlenerek, kış mevsiminde oluşabilecek olumsuz hava şartlarında alınacak tedbirler görüşülerek karara bağlandı.

 

Bu bağlamda Taşımalı Eğitim servis araçları ile özel okul servis araçları daha dikkatli kontrol edilerek, 25.10.2017 tarihli ve 30221 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümlerine uygunluğu yönünden denetlenecektir.

 

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının, Kış Lastiklerine ilişkin genelgesi gereğince; 01 Aralık – 01 Nisan tarihleri arasında, Köylerden/Beldelerden İl/İlçe Merkezlerine veya İl/İlçe Merkezlerinden Köylere/Beldelere taşımalı eğitim yapan öğrenci servisler 01 Aralık - 01 Nisan arası kış lastiği kullanılması zorunludur.

 

Yapılacak trafik kontrollerinde; araçların teknik yönden aksaklığının bulunup bulunmadığı, ışık donanımlarının faal olup olmadığı, özellikle zorunlu olan araçlarda kış lastiği kullanılıp kullanılmadığına dikkat edilerek, Kış lastiği kullanma zorunluluğu bulunan araçların bu zorunluluğa uymadıklarının tespiti halinde 715 TL idari para cezası uygulanarak, Kış Lastiği İzin Belgesi düzenlenerek araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine izin verilecektir.

 

 

 

30-11-2018

30-11-2018

30-11-2018

 

 

 

 

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.