GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Okullarına Ziyaret Devam Ediyor

Köy Okullarına Ziyaret Devam Ediyor

     Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT ve Şube Müdürü Ömer Karakayalı  Keşap Karabulduk ve Çamlıca köylerindeki okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle biraraya geldi.  Girdiği sınıflarda öğrencilerimiz tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, öğrencilerle uzun süre sohbet etti.

     Öğretmenler ile biraraya gelen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Akkurt " Köy okullarında öğretmenlik yapmak zor olduğu kadar çok da özeldir.Öncelikle özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi yenilenen öğretim programlarını sınıfa yansıtmaktaki en büyük rol siz öğretmenlere düşüyor. Köy okullarının bu noktadaki avantajı, öğrenci sayısının az olması, bundan dolayı öğrencilerimizin birebir eğitm almalarıdır.Bildiğiniz gibi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)Sınavında sorular okuma ve anlamaya dayalı sorular haline geldi. Bu noktada çok kitap okuyan öğrencilerimiz daha başarılı oluyorlar. Okuma alışkanlığı çok erken yaşlarda kazanılmalıdır. Öğrencilerimize bu alışkanlığı kazandırmak için elimizden geleni yapmalıyız." dedi.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.