GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Okullarına Ziyaret

Köy Okullarına Ziyaret

Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT Eynesil Ören, Doğankent Süttaşı, Görele Kırıklı, Koyunhamza, Merkeze bağlı Okçu, Sayca ve Çaldağ köy okullarını ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle biraraya geldi. Girdiği sınıflarda öğrencilerimiz tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT, öğrencilerle sohbet edip, isteklerini dinledi.

Öğretmenler ile de biraraya gelen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Akkurt " Köy okullarında öğretmenlik yapmak zor olduğu kadar çok da özeldir.Öncelikle özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi yenilenen öğretim programlarını sınıfa yansıtmaktaki en büyük rol siz öğretmenlere düşüyor. Köy okullarının bu noktadaki avantajı, öğrenci sayısının az olması, bundan dolayı öğrencilerimizin birebir eğitm almalarıdır.Bildiğiniz gibi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)Sınavında sorular okuma ve anlamaya dayalı sorular haline geldi. Bu noktada çok kitap okuyan öğrencilerimiz daha başarılı oluyorlar. Okuma alışkanlığı çok erken yaşlarda kazanılmalıdır. Öğrencilerimize bu alışkanlığı kazandırmak için elimizden geleni yapmalıyız." dedi.

Ziyaretlere Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ertuğrul Tosunoğlu, Tuncer Turan, Şube Müdürleri Emin Karahan ve Gökay Tuncer katıldı.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.