GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS HAZIRLIKLARI GÖZDEN GEÇİRİLDİ

LGS HAZIRLIKLARI GÖZDEN GEÇİRİLDİ

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak 2021 LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sınavı hazırlıklarını gözden geçirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yarımcıları ve Şube Müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve Merkez İlçe okul müdürlerinin katılımıyla bilgilendirme toplantıları yapıldı. 

 

31 Mayıs 2021 Pazartesi günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda düzenlenen toplantılar maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine riayet edilerek iki oturum halinde gerçekleştirildi.

 

İl Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından ilçe müdürlerimize ve merkez ilçe okul müdürlerimize; 6 Haziran Pazar günü yapılacak LGS sınavı hazırlıklarına dair önemli hatırlatmalarda bulunuldu. 

 

Her iki oturumda yapılan sunumda katılımcılara; Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün "Merkezi Sınavlarda Dikkat Edilecek Hususlar" ve "Sınav Tedbir Hizmetleri" konulu genelgeleri ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Bu kapsamda; sınav görevlilerinin ve adayların dikkat etmesi gereken hususlar, Covid-19 önlemleri, sınav öncesi, sınav esnasında ve sonrasında uygulanacak usul ve esaslar konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu müdürlerimize hitaben; LGS sınav hazırlıkları ve tedbirlerin titizlik ve hassasiyet içerinde yapılarak herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesini istedi. "Eğitim kalitemizin artırılması ve bunun neticesinde LGS'de yakaladığımız başarıları daha yukarıya çıkarmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bize emanet edilen tüm evlatlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamalıyız. Bu zamana kadarki özverili ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür eder, bundan sonrası için de başarı ve kolaylıklar dilerim" diye konuştu.

 

01-06-202101-06-2021

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.