GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI STANDIMIZLA ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ

LGS TERCİH DANIŞMANLIĞI STANDIMIZLA ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Bakanlığımızca hazırlanan 2022 Tercih Danışmanlığı Kılavuzu çerçevesinde; 2022 yılı içerisinde merkezi sınavlar ile bir üst öğretim kurumuna geçecek öğrencilerimize tercih döneminde rehberlik faaliyetleri yürütülmektedir.

 

Bu süreçte Müdürlüğümüz tarafından LGS sonucuna göre tercih aşamasındaki öğrencilerimize 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında tercih danışmanlığı sunmak üzere; İlimiz Merkez İlçe Atatürk Meydanında Tercih Danışmanlığı Bürosu oluşturulmuş ve burada Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehber öğretmen/psikolojik danışmalarınca öğrenci ve velilerimize hizmet verilmeye başlanmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, LGS Tercih Danışmanlığı Bürosunu ziyaret ederek, çalışmalar konusunda Giresun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sedat Sarıgül ile görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanlardan bilgiler aldı. Ziyarette Şube Müdürü Murat Yavuz da hazır bulundu.

 

Müdürümüz Tosunoğlu, Öğrencilerimizi sınavlara hazırlık ve sınav esnası ve tercih aşamasında yalnız bırakmadığımızın altını çizerek, bu yıl da tercih döneminde öğrencilerimize en doğru desteği vermek üzere tüm görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızın sahada olduğunu vurguladı. Ortaöğretime geçiş aşamasındaki öğrencilerimize ve velilerine başarılar, öğretmenlerimize de çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

Bilindiği üzere ilimiz genelinde okullarımızda oluşturduğumuz bürolar ile öğrencilerimize, yüz yüze tercih danışmanlığı hizmeti verilmekte, söz konusu hizmet EBA platformu üzerinden çevrimiçi olarak da sunulmaktadır. Ancak, internet erişim imkânı olmayan öğrencilerimize ve çeşitli nedenlerle ilimize misafir gelen öğrencilere Atatürk Meydanında kurulan Tercih Danışmanlığı Büromuzda yüz yüze hizmet verilmektedir.

Aynı zamanda Rehberlik ve Araştırma Merkezi sorumluluk bölgesindeki rehberlik öğretmeni olmayan tüm okullarımıza EBA platformu üzerinden adı geçen kurumun rehber öğretmen/psikolojik danışmalarınca çevrimiçi olarak tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih dönemi başladığında, okullarımızda ve Atatürk Meydanında aynı şekilde Tercih Danışmanlığı büroları oluşturularak üniversiteye yerleşmeye aday öğrencilerimize de danışmanlık hizmeti verilecektir.

04-07-202204-07-202204-07-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.