GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI İL FİNALİ YAPILDI

LİSELER ARASI MÜNAZARA TURNUVASI İL FİNALİ YAPILDI

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Giresun Sosyal Bilimler Lisesi organizasyonunda düzenlenen "Liseler Arası Münazara Turnuvası"nın il finali yapıldı.

 

İl genelindeki lise öğrencilerimizden yoğun katılımın olduğu turnuvanın; 09 Mayıs 2022 tarihinde birinci tur, 12 Mayıs 2022'de yarı final, 17 Mayıs 2022 Salı günü de Giresun Sosyal Bilimler Lisesinde finali düzenlendi.

 

Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Giresun Fen Lisesi arasında oldukça çekişmeli geçen müsabaka, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinin galibiyetiyle sonuçlandı. Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hüsna Duman en iyi konuşmacı seçildi.

 

Turnuva sonunda finalist takımlara ve en iyi konuşmacıya plaket takdim edilirken, katılan tüm öğrencilere de katılım belgesi verildi.

 

Bütün karşılaşmaların kura ile belirlendiği turnuvada, daha önce turnuva şartnamesinde belirlenen konular arasından o günkü müsabakada tartışılacak konu, yine kura ile belirlenmiş ve takımlara münazara başlangıcına kadar hazırlık için 15 dakika süre verilmiştir. Müsabakalarda takımlar görüşlerini başarıyla savunmuşlardır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu turnuva ile ilgili değerlendirmesinde; Münazara yarışmalarında mantık, muhakeme yeteneği, delil getirme ve getirilen delili çürütmenin önemli yer tuttuğunu dile getirdi. Bu açıdan öğrencilerimize farklı düşüncelere saygı duymayı, araştırarak ve okuyarak zengin bir tartışma kültürü edinmeyi, güncel konuları farklı bakış açılarıyla değerlendirme ve iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan müsabakalarımıza ilginin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Turnuvanın organizasyonunda emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ederken, katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.