GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Paneli Yapıldı

 Mehmet Akif Ersoy Paneli Yapıldı

   İstiklal Marşı’nın kabulünün münasebetiyle düzenlenen panelde amaç mili şairimizi farklı yönleriyle anlatmak ve anlamaktı.

   Okul müdürümüz Salih Uzun  ile Türk Dili ve Edebiyat öğretmenleri Güner Çiçek, Aynur Temür ve Hakkı Özdemir’in panelistliğini yaptığı programa Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Milli Eğitim Müdürü yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, Okul Müdürleri ve birçok öğretmen katıldı.

            Panelde Salih Uzun, Mehmet Akif’i  dava adamlığı yönüyle ele aldı. Yaptığı konuşmada Mehmet Akif’in  birlik istediğinin altını çizdi. Bunun içinde her fırsatta  Müslümanlar için istediği birlik arzusunu dillendirdiğini bunun için çabaladığını ifade etti.

Panelistlerden Aynur Temür   milli şairin dünyaya baktığı açıyı oluşturan hayatı hakkında sunum yaptı. Güner Çiçek ise şairin şiirlerindeki milli mücadele ruhunu Çanakkale Şehitlerin’e  ve Bülbül şiirlerinden örneklerle açıkladı.

 

Panelde Mehmet Akif’in edebi yönüne değinen Hakkı Özdemir,  Mehmet Akif değerlendirmelerindeki anakronik perspektifi eleştirdi.

16-03-201616-03-201616-03-201616-03-2016

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.