GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERİMİZ ENGELLİLERLE EL ELE

MESLEK LİSELİ ÖĞRENCİLERİMİZ ENGELLİLERLE EL ELE

Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi"nin ilimizdeki etkinlikleri okullarımızın değişik zamanlarda gerçekleştirdiği çalışmalarla aralıksız olarak devam ediyor.

Bu kapsamda Giresun 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, ilimizde bulunan Giresun Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğiyle işbirliği yaparak, 18 engelli vatandaşımızın tekerlekli sandalye ve diğer motorlu araçlarının servis bakım ve onarım işlemlerini, Okulumuz Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölyesinde gerçekleştirerek güzel bir dayanışma örneği sergiledi.

Yürütülen faaliyet neticesinde engelli vatandaşlarımız, araçlarının bakım onarım işlemlerini ücretsiz bir şekilde yaptırma imkânına sahip olurken duydukları memnuniyet yüzlerine ve sözlerine yansıdı. Çalışmalar esnasında Okulumuz Motorlu Araçlar Teknolojisi öğrencileri de şimdiye kadar edindikleri mesleki bilgi ve becerileri sergileme ve geliştirme imkânı buldu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalara dair değerlendirmesinde; "Meslek liseli öğrencilerimizin yaptığı çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu sayede engelli vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacının giderilmesi noktasında öğrencilerimizin katkı sunduğunu dile getirdi.

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesiyle öğrencilerimizi ihtiyaç sahibi bireylerimiz ve ailelerimizle buluşturup aradaki bağı geliştirmenin amaçlandığını vurguladı. "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi" faaliyetlerinin ilimiz genelindeki tüm meslek liselerinde farklı zamanlarda, farklı türdeki etkinliklerle uygulandığını ve bu çalışmalara hassasiyetle devam edileceğini belirtti.

Bu tür faaliyetlerle öğrencilerimizin, teorik bilgilerini pratikte uygulamanın yanı sıra, milli manevi değerler, yaşlılara saygı, yardımlaşma, gerçek hayatla ilişki kurma gibi önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade etti. Bu güzel proje etkinliğinde emeği geçen 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

07-04-202207-04-202207-04-202207-04-202207-04-202207-04-2022

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.