GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluştu

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Ailelerimizle Buluştu

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğtiim Genel Müdürlüğü uhdesindeki “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi“ etkinlikleri çerçevesinde; İlimiz Merkezde bulunan mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte, Hacı Miktat Mahallesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi aileye ait evi inceleyerek, gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yaptı.

19 Şubat 2019 Salı günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcı okullarımızın müdürleri ile öğretmen ve öğrencilerimiz de hazır bulundu.

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, bu tür faaliyetlerin; çocuklarımızın milli ve manevi duygularının gelişimi, yardımlaşma bilinci kazanmaları, öğrencilerin öğrendikleri bilgi ve becerileri sergileme imkanı bulmaları ve öğrendiklerinin hayatta bir karşılığının olması açısından son derece önemli olduğunun altını çizerken, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu tür çalışmaların devamını istedi.

Etkinlikte ev sahibi ailemiz, öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ve desteklerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek herkese teşekkür etti.

Proje faaliyetinde; İlimiz merkezindeki Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki, Metal Teknolojileri, Mobilya ve İç Mekan Tasarım, Elektrik –Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve Mefruşat alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından ihtiyaç sahibi ailemizin evindeki eksiklikler, bakım onarımları yapılmak suretiyle giderildi.

Söz konusu etkinlikle öğrencilerimizin; sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insanı ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, ihtiyaç sahiplerine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, hoş görüye, sevgiye, saygıya, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip, başarılı bireyler olarak yetişmeleri, toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları. sosyal becerilerinin ve kendilerini olan güvenlerinin geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincinin kazandırılması, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, gerçek hayattaki iş başı eğitimleriyle mesleki becerilenin geliştirilmesi hedeflenirken, aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı incitmeden, kalplerini kırmadan yardım edilmesi ve hayata tutunmalarına katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

19-02-201919-02-201919-02-201919-02-201919-02-201919-02-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.