GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Huzurevi Sakinleri ile Buluştu

Meslek Lisesi Öğrencilerimiz Huzurevi Sakinleri ile Buluştu

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü uhdesinde yürütülen "Meslek Liseliler Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, İlimiz Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Giresun Huzurevi / Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerini ziyaret etti.

15 Ocak 2019 Salı günü gerçekleşen ve Okul Müdürü Vildan İlhan koordinesinde, Güzellik ve Saç Bakım alanı öğretmen ve öğrencilerinin yer aldığı ziyarette, öğrencilerimiz huzur evinde bulunan yaşlılarımızla bir araya geldi.

Ziyarette, huzurevi sakinleriyle sohbet ederek, birlikte hoşça zaman geçiren öğrencilerimiz, huzurevindeki kalan büyüklerinin kişisel bakımlarını yaparak, eğitimini aldıkları Güzellik ve Saç Bakımı alanındaki hünerlerini sergileme fırsatı buldular.

Huzurevinde bulunan yaşlılarımız, öğrencilerimizin ziyaretinden ve gösterdikleri ilgiden dolayı mutluluklarını dile getirirken, kişisel bakımlarını özenle gerçekleştiren öğrencilerimize teşekkür etti. Okul Müdürü Vildan İlhan ise bu ziyaretlerin belli aralıklarla devam edeceğini dile getirdi.

Proje kapsamında yapılan ziyaretlerle, öğrencilerimizin huzur evi sakinleri ile vakit geçirmeleri, onların temel bakım ve kişisel temizliklerine yardımcı olarak kendilerini daha mutlu ve iyi hissetmeleri, aynı zamanda öğrencilerimizin vicdani, ahlaki ve büyüğe saygı küçüğe sevgi olgularının gelişimine katkı sağlanması, böylece “Ben” algısının önüne geçerek, “Biz” algısının vurgulanması amaçlanmaktadır.

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.