GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim “Kalite İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” Yapıldı

Mesleki Eğitim “Kalite İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” Yapıldı

Kalite İzleme ve Değerlendirme Sistemi kapsamındaki “Öz Değerlendirme” uygulaması, 2017 yılından itibaren, Bakanlığımız tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda uygulanmaya başlanmıştır.

Bu kapsamda; İlimizde yapılan çalışmaları değerlendirmek üzere, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT başkanlığında bir bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ertuğrul Tosunoğlu, Şube Müdürü Ali Topçu ile il genelindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Sayın Müdürümüz Necati Akkurt tarafından, sürecin sağlıklı ve verimli bir şekilde yürütülmesini teminen, okul ve kurumlarımızın öz değerlendirme raporları ve eylem planlarının titizlikle ve formata uygun şekilde hazırlanması, ayrıca uygulamaya, tüm personelin, öğrencilerin ve paydaşların dahil olması hususları vurgulandı.

Müdürümüz ayrıca okul ve kurum yöneticilerimizden, Mesleki ve Teknik Eğitime bağlı okullarda devamsızlığın azaltılmasına ilişkin tedbirlerin uygulanmasını, mesleki ve teknik anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinin tanıtım faaliyetlerine hız verilmesini istedi.

 

Toplantı süresince, uygulama kapsamındaki çalışmalara dair sunum ve paylaşımlarda bulunulurken, karşılaşılan sorunlara ilişkin de bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

07-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-201707-06-2017

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.