GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ ' İLİMİZDE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

'MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ ' İLİMİZDE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul" projesi ile ülke genelinde belirlenen mesleki ve teknik anadolu liselerine; Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphaneden atölye ve spor alanlarına kadar çok sayıda destek sağlanması, bu sayede mesleki eğitimde eğitim öğretim ortamlarının kalitesini ve insan kaynağının daha iyi seviyelere taşınması amaçlanmaktadır.

 

İllimizden yedi okulumuz Bakanlığımızca proje kapsamına alınmış olup, Bulancak Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi, Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Görele Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Giresun Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde proje takvimi dahilinde etkinlik ve faaliyetlere başlanmıştır.

 

Aynı zamanda okullarımızdaki fiziki mekânların kurulum ve iyileştirmeleri ile eğitim ve etkinliklere başlanmış, okullarımızdaki mevcut kütüphaneler yapılan çalışmalarla Z-Kütüphanelere dönüştürülerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

 

Proje kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimize Bakanlığımızca gönderilen 2.500 adet eğitim materyali okullarımıza ulaştırılarak öğrencilerimize materyal ihtiyacı desteklenmiştir.

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul"  projesi öğretmen ve öğrenci eğitimlerine de başlanmıştır. Bu kapsamda projeye dahil okullarımızda görev yapan toplamda 290 yönetici ve öğretmenimize yönelik, dijital platformlar üzerinden eTwinning Bilgilendirme Toplantısı, Fikri Mülkiyet ve Sınai Hakları Eğitimi, Proje Araştırma Süreç Yönetimi, Patent Faydalı Model Marka Tescil Çalışmaları Eğitimi gibi eğitimler verilmiştir. Söz konusu eğitimlere farklı konu ve başlıklarda devam edilecektir.

Yine proje dahilindeki "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" etkinliği kapsamında yedi okulumuzda Resim/Müzik alanlarında ilgisi olan öğrencilere, Giresun Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik iki aylık çevrim içi (on-line) çalışmalar düzenlenecektir. Mart-Nisan ayları içerisinde gerçekleştirilecek etkinliğin sonunda düzenlenecek olan yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz çeşitli ödüllerle ödüllendirilecektir.

 

26-02-202126-02-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.