GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün YGS Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün YGS Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

     Çalışmalarınız sonucunda geleceğinizle ilgili ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz.

   Uzun soluklu bir çalışma sürecinin sonunda sizlerin üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir.  Olumlu düşünmek ve iyimser olmak sizleri gireceğiniz sınavda bir adım önde tutacaktır. Etrafınızda sizi sınavla ilgili kaygıya düşürecek ve telaşlandıracak ortamlardan uzak durunuz.

      YGS  sizi değil çalışma sürecinizi ölçen bir sınavdır. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Bundan dolayı kendinizi bu doğrultuda motive ediniz. Sınav esnasında stresinizi kontrol edebilmeniz bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz ki  YGS’yi başarıyla tamamlayacak ve aynı başarıyı LYS’ye  girerek tekrarlayacaksınız. Sizler de bu inanç ve güveni kendinizde gördüğünüz sürece başarı kaçınılmaz olacaktır.

Sizlerden temennimiz;   kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olmanızdır. Tüm bunlar ışığında hepinize başarılar diliyorum…

Değerli Veliler;

         Çocuklarımız bizlerin yarınıdır. Çocuklarımızın başarısında en önemli görev ve sorumluluk biz ailelere düşmektedir. Öğrencilerin çalışmaları sonucunda yaşamlarına şekil ve yön verebilmeleri için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların olumlu  tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını düzenlemeleri ve kontrol altında tutabilmelerine yardımcı olacaktır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Unutmayın ki Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucu ne olursa olsun onların her zaman yanında olalım ve bizim en değerlimiz olduklarını hissettirelim. . İyi günde ve zor günde onların  yanında olmalıyız.

       Onların başarısı için gerekirse okullarındaki öğretmenlerinden , rehberlik servisinden ve” Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizden( RAM’lardan)” destek ve bilgi almalıyız.

 

      Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm ailelere,Okul idarelerine,Öğretmenlerimize,Rehberlik Servislerine ve” Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine(RAM lara)” teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.