GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Giresun'da

Mobil Trafik Eğitim TIR'ı Giresun'da

İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleştirilen Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde,  öğrencilere yönelik uygulamalı trafik eğitimi verilen Mobil Trafik Eğitim TIR'ı 02 Aralık Pazartesi günü Giresun'a geldi.

 

Güvenli ve mutlu bir gelecek oluşturmak, geleceğin büyüklerini kurallara uyan bireyler olarak yetiştirmek, kazandırılan temel bilgi ve becerilerin pekiştirilmesi, trafik kültürünün yerleştirilmesi amacıyla ilkokul çağındaki çocuklara trafik eğitimi veren Mobil Eğitim TIR'ını ziyaret eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, görevli trafik polislerince öğrencilere verilen trafik eğitimine eşlik etti.

 

Verdikleri eğitimle çocuklarımızın trafik kurallarını gerçeğe yakın bir ortamda görerek ve yaşayarak öğrenmelerini sağlayan Mobil Trafik Eğitim TIR'ında görevli personele teşekkür eden Sayın Valimiz Sarıfakıoğulları, trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını, büyüklerini uyarmaları için öğrencilere düdük hediye etti.

 

Etkinlikte Sayın Valimizle birlikte, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, AFAD İl Müdürü Halil Topatan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve Şube Müdürü Gökay Tuncer ile merkez ilçedeki ilkokullarımızdan öğrencilerimiz de hazır bulundu.

 

02-03 Aralık 2019 tarihleri arasında ilimiz Atatürk Meydanında konuşlanacak olan Mobil Trafik Eğitim TIR'ı vasıtasıyla öğrenciler, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile trafik kurallarını sadece ezberleyen değil aynı zamanda öğrenen, uygulayan ve günlük hayatlarına da aktarma olanağı bulacak. Böylelikle trafik ortamında kendi güvenliklerini sağlayabilen, aynı zamanda trafikte kural ihlali gerçekleştiren anne ve babalarını uyararak kendilerinden sonraki nesile olumlu bir trafik mirası bırakacak nesiller yetişecek.

 

İki gün sürecek eğitimlere ilimiz Merkez ilçede bulunan ilkokullardan öğrencilerimiz katılmaktadır..

02-12-201902-12-201902-12-201902-12-201902-12-2019

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.