GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Uşak İlinden Gelen Öğrencileri Kabul Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Uşak İlinden Gelen Öğrencileri Kabul Etti

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün yürüttüğü "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde 12 öğrenci ve 2 öğretmen oluşan grup, bir hafta boyunca, Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından misafir edilmek üzer ilimizi ziyaret etti.

 

Ziyaret kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan misafir grubu kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdürümüz Tosunoğlu, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı'nın ülkemizin farklı coğrafyalarından öğrencileri bir araya getirerek kaynaşma, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi paylaşma ve yerinde görme fırsatı sunduğunu dile getirirdi. Bu vesileyle ilimizin tarihi ve kültürel yerleri ile eğitim faaliyetlerine dair bilgiler paylaştı. Öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Ziyaret sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

 

"Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında ilimize gelen 9,10 ve 11. Sınıf öğrencileri, kendi kademelerindeki sınıflarda bir hafta boyunca derslere girecek ve akranlarıyla kaynaşma ve okulumuzdaki eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemleme fırsatını yakalayacaklardır. Okuldan sonraki zamanlarında ise öğrenci kardeşleriyle birlikte ilimizin tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret edeceklerdir.

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.