GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, MERKEZ İLÇEDEKİ EĞİTİM YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) SEMİNERLERİNİ ZİYARET ETTİ

MÜDÜRÜMÜZ TOSUNOĞLU, MERKEZ İLÇEDEKİ EĞİTİM YÖNETİCİ GELİŞTİRME PROGRAMI (YÖGEP) SEMİNERLERİNİ ZİYARET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, merkez ilçede düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Seminerlerini ziyaret etti.

Bakanlığımızca Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla hazırlanan Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) kapsamındaki hizmetiçi eğitim faaliyetlerine, 6-10 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşen okul ve kurum müdürlerine yönelik eğitimlerle devam edildi.

Bu kapsamda, Giresun İmam Hatip Ortaokulu ile Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesine ziyaretlerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, YÖGEP seminerlerine katılan okul müdürleriyle bir araya gelerek çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı buldu.

Müdürümüz Tosunoğlu, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada; "Okul kültürünün ve ikliminin şekillenmesinde okul müdürünün yönetim anlayışı ve kişiliğinin oldukça etkili olduğunu vurguladı. Bu yönüyle okul müdürünün; okulun çalışma iklimini, niteliğini en yüksek seviyeye çıkarırken, tüm personellerin ekip ruhu ile uyum ve dayanışma içerisinde çalışmalarına imkân sağlamasının, verilen hizmetin kalitesini daha da yükseğe çıkaracağını ifade etti.

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Seminerinde, okul müdürlerimize verilecek bilgilerle okullarımızda kalıcı ve sağlıklı bir okul kültürünün oluşmasının, okullar ve öğrenciler arası farklılıkların en aza indirilerek daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim ortamının oluşturulmasının amaçlandığını belirtti.

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiğimize dikkati çekerek iş ve işlemlerin takibinde hassas olunması gerektiğini, yaz okulu ve DYK kurslarının en güzel şekilde yapılacağına olan inancını dile getirdi. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilimizde bir çok başarılar elde edildiğini ve bunun büyük bir ekip başarısı olduğunu belirterek, sunduğumuz hizmetin kalite ve başarısının artarak devam edeceğine olan inancını paylaştı.

Eğitim görevlileri değerli katkı ve paylaşımları, okul müdürlerinin ilgi ve alakalarıyla verimli bir seminer geçmesi temennisinde bulunarak kolaylıklar ve iyi çalışmalar diledi.

YÖGEP seminerlerinde, il eğitim görevlileri tarafından katılımcılara, eğitim yöneticilerinin mesleki sorumlulukları ve eğitim yönetiminde stratejik konular başlıklarında eğitim öğretim konusunda birçok bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

10-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-202210-06-2022

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.