GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Tosunoğlu, Paylaşım Toplantılarına Alucra ve Çamoluk İlçeleriyle Devam Etti

Müdürümüz Tosunoğlu, Paylaşım Toplantılarına Alucra ve Çamoluk İlçeleriyle Devam Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, eğitim-öğretim yılı başından bugüne kadar yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunmak üzere gerçekleştirdiği ilçe paylaşım toplantılarına Alucra ve Çamoluk İlçelerimizle devam etti.

 

Bu kapsamda 3 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 13.00' de, Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda ilçe paylaşım toplantısı düzenlendi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Marancı ile Alucra ve Çamoluk ilçelerinin milli eğitim yöneticileri ile okul ve kurum müdürleri katıldı. 

Sayın Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu toplantının başlangıcında yaptığı konuşmada; Alucra ve Çamoluk ilçelerindeki okul ve kurum yöneticilerimizle salgın nedeniyle uzun bir aradan sonra yüz yüze olarak bir araya geldiklerini kaydederken, bu vesileyle tanışma, ihtiyaç ve aksaklıkların giderilerek başarının artırılması için birliktelik oluşmasının amaçlandığını dile getirdi.

 

Toplantıda Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Saraçoğlu ve Çamoluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Atakan Çelik tarafından ilçelerinde eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar yürüttükleri faaliyetler ve planlanan çalışmalar konusunda sunumda bulunuldu.

Toplantının devamında Sayın Müdürümüz Tosunoğlu tarafından ilçe ve okul müdürlerine; Akademik Başarının Artırılması kapsamında LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmesi, okullarda ve Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'larda EBA içeriklerinin ve Bakanlığımızca açıklanan Yardımcı Kaynakların kullanımına özen gösterilmesi, salgın döneminin etkilerini bir an önce gidermek üzere öğrenciler tarafından güçlük çekilen kazanımların tespit edilmesi ve telafisinin yapılması, sınıf içi ve ders dışı öğrenme ortamları, öğretmen-öğrenci devamsızlığının azaltılması, kaynaştırma öğrencileri, telefonla veya çevrim içi olarak Veli görüşmeleri gerçekleştirilmesi, sosyal-kültürel etkinlikler, TÜBİTAK vb. projeler-yarışmalar, özel gün ve haftalara dair çalışmalar, okuma yazma kursları, okul pansiyonlarımızın durumu ve denetimi, Taşımalı Eğitim araçları ve yemeklerinin kontrol ve denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimleri, bağımlılıkla mücadele, şiddetin önlenmesi, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili birçok konuda paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu. İlçe, okul ve kurumların faaliyetlerini yürütürken dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin önemli hatırlatmalar yapıldı.

 

Müdürümüz Tosunoğlu toplantıda müdürlerimize hitaben; 6 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze olarak başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilimiz ve eğitim camiamız için hayırlı olması dileğinde bulundu. Yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde yürümesi için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami derecede dikkat edilmesinin bir kez daha altını çizdi.

Çocuklarımızın kaliteli bir eğitim öğretim almaları ve pandemi nedeniyle eksikliği hissedilen konularda gerekli kazanımların sağlanması için ilçe yöneticilerimizin, okul müdürleri ve tüm öğretmenlerimizle birlikte ekip ruhu içerisinde hareket ederek okul, ilçe ve il başarısının yükselmesi için gereken gayreti göstereceklerine inandığını belirterek, Alucra ve Çamoluk İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri nezdinde tüm eğitim camiasına yapacakları özverili çalışmalar için şimdiden başarılar diledi.

03-11-202103-11-202103-11-202103-11-202103-11-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.