GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“NURULLAH GENǒLE BİR AKŞAM”

“NURULLAH GENǒLE BİR AKŞAM”

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından 16 Nisan Pazartesi günü, değerli şairlerimizden Nurullah Genç’in imza günü ve şiir dinletisinin yer aldığı program düzenlendi. Program, okulumuzda yapılan söyleşiyle başladı. Söyleşide kitaplarını imzalayan Nurullah Genç, aynı zamanda hayatından kısa kesitleri de öğretmen ve öğrencilerimizle paylaştı.


Söyleşinin ardından Vahit Sütlaş Sahnesine geçerek Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Aynur Temür ve Fatma Yazıcı‘nın hazırladığı, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’un da katıldığı “Nurullah Genç’le Bir Akşam” adlı şiir dinletisinde dinleyicilerle buluştu. Dinletide ilk önce öğrenciler tarafından şairimize ait şiirleri seslendirildi. Devamında, Şair Nurullah Genç söz alarak duygu ve düşüncelerini seyircilerle paylaştı. Kendi sesinden şiirlerini davetlilerle buluşturdu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt’ unda davetliler arasında yerini aldığı, okul ve kurum yöneticileri ile çok sayıda davetlinin katıldığı program büyük beğeni topladı.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdürü Salih Uzun; programa katılan tüm davetlilere, programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Sayın Müdürümüz Necati Akkurt gecenin onur konuğu olan ve yoğun programı arasında ilimize gelip birikimini bizlerle paylaşan Şair Nurullah Genç’e teşekkür ederek, gecenin anısına plaket takdiminde bulundu.

 

20-04-201820-04-201820-04-201820-04-2018

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.