GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencileri AB’yi Öğreniyor(Güncellendi)

Öğrencileri AB’yi Öğreniyor(Güncellendi)

Öğrencileri AB’yi Öğreniyor

Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, 81 ilde öğrencilerin Avrupa Birliği değerlerini öğrenmeleri amacıyla bir proje başlattı.

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi”, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz uhdesinde uygulamaya konulmuştur. Amacı, "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan proje kapsamında resim, slogan ve kısa öykü yarışmaları gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda;

"Bana AB´yi Anlat" Resim Yarışması ortaokulların 7.sınıf öğrencilerine,

"Bana AB´yi Anlat" Slogan Yarışması ortaokulların 8.sınıf öğrencilerine,

"Bana AB´yi Anlat" Kısa Öykü Yarışması ise liselerin 9.sınıf öğrencilerine olarak tüm Türkiye genelinde uygulanacaktır.

Dereceye girenlere AB gezisi

 

İl yarışmasında dereceye giren birinciler Ankara’da düzenlenecek Ödül Töreni’ne davet edilecek ve Türkiye çapında dereceye giren ilk 3 yarışmacı daha sonra belirlenecek bir Avrupa Birliği ülkesine çalışma gezisine gidecek. Söz konusu yarışmalara dair kategorilere göre ayrı ayrı hazırlanmış yönergelere, ilgili belgelere, duyurulara ve ayrıntılı bilgiye, projenin abyiogren.meb.gov.tr adresinin yanı sıra Bakanlığın  www.meb.gov.tr,  abdigm.meb.gov.tr adreslerinden ulaşılabilir.

Başvuru formu ve diğer belgeler için lütfen tıklayınız.

BAŞVURU SÜRESİ  12.05.2016 TARHİNE KADAR UZATILMIŞTIR.

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.