GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ 'ÂKİF' FİLMİ İLE BULUŞTU

ÖĞRENCİLERİMİZ 'ÂKİF' FİLMİ İLE BULUŞTU

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılı olan 2021'in "Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı Yılı" olarak ilan edilmesi münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle İstiklal Marşı'nın anlamını ve Kurtuluş Savaşının önemini anlatmak amacıyla İstanbul'un işgalinden İstiklal Marşı'nın kabul edildiği tarihe kadar olan dönemi ve Milli Şâirimiz Mehmet Âkif Ersoy'un hayatını konu alan "ÂKİF" filmi 24 Eylül 2021 tarihinde vizyona girdi.

Bu çerçevede İlimizde, öğrencilerimizin milli ve manevi duygularının pekiştirilmesi amacıyla Valimiz Enver Ünlü'nün destekleriyle temin edilen 5.000 adet sinema biletinin okullarımıza dağıtımı yapılarak, öğrencilerimizin "ÂKİF" filmini ücretsiz izlemeleri sağlandı.

İstanbul'un işgalinden İstiklal Marşı'nın kabul edildiği tarihe kadar olan dönemin, vatan ve bağımsızlık sevdasını, sözcük ve mısralarıyla tüm gönüllere işleyen dava adamı Mehmet Akif Ersoy'un hayatının ve İstiklal Marşı'nı yazma sürecinin anlatıldığı film, izleyiciler tarafından beğeniyle duyguyla izlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede; Bu tür faaliyetlerin, çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizi daha iyi benimsemeleri, Milli Mücadeleyi ve kahramanlarını öğrenerek geçmişini bilen, kendine ve geleceğine güvenle bakan nesiller olarak yetişmesi bakımından önemini dile getirdi. Öğrencilerimizin "ÂKİF" filmini ücretsiz izlemeleri için desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Enver Ünlü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti

08-10-202108-10-202112-10-202112-10-202108-10-2021

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Kat 1 ve Kat 4 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.