GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Makamları Devraldı

Öğrencilerimiz Makamları Devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95.Yıldönümü kutlamaları bugün öğrencilerin makamları sembolik olarak devralmalarıyla başladı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde bugün 11:00’de Namık Kemal İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi Yavuz Kaymaz Vali koltuğuna oturarak Sayın Valimiz Hasan Karahan’dan sembolik olarak görevi devraldı.

 

Valilik Makamını devralan Kaymaz, Giresun Valisi olarak bu makamı temsil etmekten duyduğu onur ve mutluluğu belirterek, Valilik Makamından Namık Kemal İlkokulunun bahçesine ait atıl durumdaki yerin çocuk parkı olarak düzenlenmesini, okul binasının iç ve dış kısmında tadilat yapılarak, okul için araç gereç ve malzeme alınmasını istedi.

 

 

Sayın Valimiz Hasan Karahan, Valilik makamını devralan Yavuz Kaymaz ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Valilikteki törende, Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt, Namık Kemal İlkokulu Müdürü Tahsin Bayram, Müdür Yardımcısı Baysan Banu Uzun ile Namık Kemal İlkokulu 4. Sınıf Öğrencileri Zülal Can ve Reyhan Acar katıldılar.

 

Valilikteki programın ardından Kayadibi İlkokulu öğrencisi Yaren Tığlı, Milli Eğitim Müdürümüzden sembolik olarak görevi devraldı. Milli Eğitim Müdürlüğünü devralan Yaren Tığlı, okullardaki öğretmen eksikliklilerinin giderilmesi ve FATİH projesinin hızlandırlmasını istedi. Kayadibi İlkokulu Müdürü Kenan Bayburt´u telefonla arayan Tığlı, okul hakkında bilgi aldı.

 

Ziyarete Kayadibi İlkokulu Müdür Yardımcısı Şerif Özdemir, Sınıf Öğretmeni Emine Durkan ve öğrencilerimiz Mehmet Arda Işık, Doğa Hocaoğlu katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Necati Akkurt öğrencilerimize bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, hediyeler verdi.

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.