GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizden Büyük Başarı

Öğrencilerimizden Büyük Başarı

Bu yıl 10. su düzenlenen Bu Benim Eserim Samsun bölge finali sonuçlandı.

 

Yenilenen programda davranışçı yaklaşımın yerini bilişsel ve yapılandırmacı yaklaşım almış ve proje temelli program benimsenmiştir. Yeni programlarda derslerin ezbercilikten uzak, eğlenceli, hayatın içinde ve kullanılabilir olmasına önem verildiği görülmektedir. Okuyan, okuduğunu anlayan analiz ve sentez yapabilen, en önemlisi doğru bilgiye doğru kaynaklardan ulaşabilen, ulaştığı bilgileri dönüştüren, geliştiren, çoğaltan ülkesine ve topluma yararlı bireyler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Bu kapsamda Ortaokullar düzeyinde Bu Benim Eserim Proje Yarışması, Lise düzeyinde TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışmaları Öğretim Programlarının öğrenciler üzerinde ve okullarımızda ne kadar uygulandıklarının ve ne kadar başarıya ulaşıldığının  en önemli göstergelerindendir.

 

Bu sene 10. su düzenlenen BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASI’ nın bir diğer önemli değişikliği de diğer yıllarda bölge sergisinde 80 ile 100 arasında eser sergilenirken bu yıl bu sayı 50’ye indirilmiştir. Geçmiş yıllarda ilimizden en fazla 11 eser bölge sergisine katılma başarısı elde ederken, bu yıl sergilenecek 50 eserin 12’si Giresun İlimize aitti.

 

Ankara Finaline katılmak için Bölgemizden 3 tane Matematik, 3 tane de Fen Bilimleri alanlarında olmak üzere toplam 6 eser Bölge Bilim Kurulu tarafından seçilmiştir. 2 tane Matematik projemiz Ankara Finaline katılmaya hak kazanmıştır. Ankara’ya Türkiye Finaline gidecek 6 eserden 2’sinin ilimizden olması büyük bir gurur kaynağıdır.  

 Proje başvuru sayımız, bölge sergisine katılan eser sayımız ve nitelikleri her geçen yıl artmıştır. Bu artışın sağlanmasında bizlere her türlü desteği veren Milli Eğitim Müdürümüz Necati AKKURT´a,  Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ertuğrul Tosunoğlu ve Ergin Aybar´a, Şube Müdürü Gökay Tuncer´e İl Çalışma Grubu´na, proje danışman öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Bu Benim Eserim Projesi Samsun Bölge finali kapanış törenine Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü İl Koordinatörü Ergin AYBAR, Şube Müdürü Gökay TUNCER, Bölge bilim kurulu üyeleri, Giresun Bu Benim Eserim İl Çalışma Grubu üyeleri ve diğer illerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

 

Samsun Bölge finalinde dereceye girerek Türkiye finaline gitmeye hak kazanan projeler; 

 

ALANI

OKULU

PROJE ADI

DANIŞMAN

ÖĞRENCİ

Matematik

Giresun Bilim ve Sanat Merkezi

ŞEREF KÖPRÜSÜ

CUMA ALTUNSOY

ŞEREF GÖKTÜRK

Matematik

Giresun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

FINDIKİ TAKVİM

ALTUĞ KALYONCU

EYLÜL UMAY TOKAÇ

Matematik

Ordu Edirli Kocaman Ortaokulu

RÜYA ŞEHİR

HÜLYA YAŞAR

ERAY DOĞAN

Biyoloji

Ordu Durugöl Ortaokulu,

PROPOYUN

BELGİN DEDE

AYŞE ZEYNEP ERTÜRK

Fizik

Tokat Fevzi Çakmak Ortaokulu

DAHA AYDINLIK OKUL BAHÇELERİ İÇİN KAPILAR GÖREVDE

EMİNE AĞIRTOPCU

CEREN EZGİ DOĞAN

Kimya

Özel Samsun Final Ortaokulu

SAKLAMA KAPLARINDAKİ BAKTERİYELİ TESPİT EDİP ALTERNATİF SAKLAMA KABI OLUŞTURMA

MEHMET KURT

KEREM KILIÇKIRAN

 

 

Çıtlakkale Mahallesi Hükümet Konağı A Blok Zemin Üstü ve Kat 1 Giresun - 0 454 215 75 25 / 26 / 27 / 29

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.